Lai nodrošinātu kvalitatīvu plašas sabiedrības informēšanu par Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības izmaksām un to izlietojumu, ir jārīko publiskā diskusija, secinājis kultūras ministrs Ints Dālderis pēc sarunas ar „Sabiedrības par atklātību - Delna” direktori Lauru Miķelsoni un projektu vadītāju Vinetu Kleinbergu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Diskusijas laiks tiks precizēts, taču šobrīd zināms, ka tā notiks maija otrajā nedēļā aģentūras „Jaunie Trīs brāļi" telpās, un tajā varēs iesaistīties visi interesenti, portālu "Delfi" informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule

Publisko diskusiju līdzdarbības līguma ietvaros organizēs „Sabiedrība par atklātību - Delna", tajā piedalīsies kultūras ministrs Ints Dālderis, aģentūras „Jaunie „Trīs brāļi"" vadītājs Zigurds Magone, būvdarbu ģenerāluzņēmēja „Nacionālās Būvkompāniju apvienības" pārstāvji un Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji, kā arī, iespējams, citu nozaru eksperti.

„Gaismas pils ir mūsu nācijas pašapziņai ļoti svarīgs objekts, ar ko mūsu nākamās paaudzes varēs pamatoti lepoties. Parasti šādu celtņu būvniecība rada tautas vienotības sajūtu; ir valstis (piemēram, Horvātija), kur pat kara laikā bibliotēkas būvniecība netika apturēta, tādējādi saglabājot tautā apziņu - mēs dzīvojam un ticam nākotnei, lai arī šobrīd klājas slikti. Pie mums Latvijā mēdz dominēt negatīva nostāja, tādēļ esmu pārliecināts, ka jāpilnveido informācijas pasniegšanas process, lai ikvienam, kuram tas interesē, būtu iespēja uzdot savus jautājumus un saņemt godīgas, izsmeļošas atbildes gan par bibliotēkas projekta finansējuma apmēriem un izlietojumu, gan ēkas un tās apkārtnes infrastruktūras saimnieciskās darbības iespējām, kas radīsies, tiklīdz bibliotēka būs uzcelta," uzskata Ints Dālderis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form