RNP gadu nav izdevies noslēgt līgumu par liftu remontu
Foto: Shutterstock

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) izsver iespēju veidot savu struktūrvienību ar atbilstoši sertificētiem darbiniekiem liftu uzturēšanas un remontdarbu veikšanai. Lēmums vēl tiek vērtēts, ņemot vērā, ka pēdējo 12 mēnešu laikā trīs dažādas ar liftu uzturēšanu un apkalpošanu saistītas iepirkumu procedūras izbeigtas bez rezultāta vai pārtrauktas, portālu "Delfi" informēja RNP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas nozīmē, ka RNP nevar paļauties uz brīvā tirgus dalībniekiem, lai šos darbus iegādātos ārpakalpojumā.

RNP valde ir apņēmusies nepieļaut tādu situāciju, kāda izveidojās iepriekšējās uzņēmuma valdes darbības laikā – 2020. gada pavasarī, kad tika apturēta vairāku desmitu liftu darbība.

RNP paliekot bez līguma par liftu apkopēm un remontdarbiem, tiek apdraudētas iespējas veikt liftu tehniskās apkopes un nepieciešamos remontdarbus. Liftu apkopes un remontdarbi jāveic atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, ievērojot stingri noteiktos termiņus un piesaistot atbilstošas kvalifikācijas personālu.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis norāda, ka liftu darbības nodrošināšana ir obligāta pārvaldīšanas darbība un liftus nedrīkst ekspluatēt, ja tiem netiek nodrošināta nepārtraukta apkalpošana un tehniskā apkope.

"Iepriekšējie iepirkumi, kas beigušies bez rezultāta, uzskatāmi demonstrē, ka neliela uzņēmumu grupa savstarpēji mēģina pārdalīt ietekmes sfēras, kas gala rezultātā RNP klientus padara par ķīlniekiem. Pērn pagaidu valdes darbības laikā viņiem tas daļēji izdevās. Šā brīža valde to nepieļaus," norādīja Neimanis.

Ja arī turpmāk iepirkuma procedūras būs bez rezultāta, RNP veidos savu struktūrvienību, kas apkalpos liftus RNP pārvaldīšanā esošajās ēkās.

Šobrīd Iepirkuma uzraudzības birojā sākta administratīvā procesa lieta par RNP veiktajiem grozījumiem liftu tehniskās apkopes un avārijas remontdarbu līgumā. Nav izslēdzams, ka administratīvā lietvedība būtībā sākta pēc viena no jaunā iepirkuma pretendenta ierosinājuma, iespējams, lai mēģinātu ietekmēt šobrīd izsludinātā iepirkuma rezultātu.

Rūpīgi izvērtējot līguma priekšmeta specifiku un risku gadījumā, ja tiktu apturēta šī līguma darbība, kā arī visus faktus un apstākļus, tai skaitā to, ka līguma summa netika palielināta, RNP šogad pieņēma lēmumu slēgt vienošanos par līguma termiņa īslaicīgu pagarināšanu ar uzņēmumu SIA "Liftu alianse".

Tādējādi ir nodrošināta Ministru kabineta noteikumiem atbilstoša liftu darbības nepārtrauktība un tehniskā apkalpošana.

RNP atgādina, ka 2020. gada jūlijā vairāk nekā 33 RNP apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās bija apturēta liftu darbība, radot būtiskas neērtības šo māju iedzīvotājiem, īpaši senioriem un jaunajām māmiņām. Lai nekavējoties nodrošinātu liftu remontu, RNP jau 2020. gada jūlija sākumā veica iepirkumu, kas noslēdzās tā paša gada beigās, par liftu remontdarbu veikšanu.

Iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums, kas jau pēc iepirkuma procedūras izvirzīja virkni nolikumam un klientu interesēm neatbilstošu papildus prasību. Tā kā tas bija pretrunā ar Publisko iepirkumu likuma prasībām, līgums ar šo uzņēmumu netika noslēgts.

Augusta sākumā tika atkārtoti rīkots iepirkums, kas noslēdzās 2020. gada 17. augustā. Arī nākamajā iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums – SIA "Recept-Holding Lifts", nodrošinot uz to brīdi apturēto liftu remontdarbus, kas tika pabeigti 2020. gada decembra sākumā.

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" ir Latvijas lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums. Tas tika izveidots, apvienojot 15 pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības, lai nodrošinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu pēc vienotiem principiem.

Uzņēmums apsaimnieko 4200 ēkas, kurās pakalpojumus saņem ap 170 000 klientu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas namu pārvaldnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form