Foto: AFI

Noslēdzoties priekšlikumu iesniegšanas termiņam izmaiņām nākamā gada valsts budžeta projektā, Saeimā iesniegti aptuveni 300 deputātu priekšlikumi par budžeta līdzekļu pārdali, informē Saeimas Budžeta un finanšu komisijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Piemēram, Tautas partija rosina trīs miljonus latu no Saeimas budžeta novirzīt budžeta deficīta segšanai, bet Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partijas LPP/LC frakcija daļu no Saeimas ietaupītajiem budžeta līdzekļiem rosina novirzīt zinātnes finansējumam.

ZZS ir iesniegusi arī vairākus priekšlikumus, kas paredz piešķirt vairākus desmitus tūkstošus latu vairāku lauku pamatskolu remontam. Deputāts Viktors Ščerbatihs iesniedzis priekšlikumu, kas paredz piešķirt 1,5 miljonus latu no Aizsardzības ministrijas īpašumu pārvaldīšanas līdzekļiem Ventspils Olimpiskajam centram.

Ap 40 priekšlikumiem iesniegusi "Pilsoniskās savienības" Saeimas frakcija, galvenokārt finansējumu paredzot novirzīt zinātnei.

Savukārt kreisās opozīcijas frakcijas rosina noņemt nākamgad finansējumu aizsardzībai un Nacionālās bibliotēkas celtniecībai, paredzot to dažādām piemaksām pensijām un kompensējamiem medikamentiem.

Partijas "Jaunais laiks" (JL) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši grozījumus 2009.gada valsts budžetā, piedāvājot samazināt valsts tēriņus par 159 miljoniem latu, šos līdzekļus novirzot valsts attīstībai, informēja JL frakcijas sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota.

"Lai nebremzētu valsts attīstību sarežģītajos ekonomiskajos apstākļos, ievērojamo līdzekļu samazinājumu esam guvuši uz valsts tēriņu pārvaldes izdevumu rēķina, tādējādi gan uzlabojot valsts pārvaldes efektivitāti, gan atstājot neskartus attīstībai nozīmīgos struktūrfondu līdzekļus. Mums jāapzinās, ka 20% valsts budžeta līdzekļu, ko valsts tērē savām vajadzībām, ir daudz par daudz," apgalvo JL frakcijas deputāts Krišjānis Kariņš.

JL aprēķinājis, ka, samazinot ministriju tēriņus, nākamajā gadā valsts varētu ietaupīt 159 miljonus latu. Daļu šo līdzekļu JL piedāvā novirzīt medicīnas darbinieku un policistu vajadzībām, attiecīgi Veselības ministrijai inflācijas segšanai piešķirot 39 miljonus, bet Iekšlietu ministrijai - 20 miljonus latu.

Pārējos ietaupītos līdzekļus jeb 100 miljonus latu JL piedāvā novirzīt budžeta deficīta segšanai, šādi deficītu samazinot par vairāk nekā trešdaļu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form