Rubiks atkāpjas no Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja amata
Foto: DELFI

Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) ilggadējais vadītājs Alfrēds Rubiks šodien LSP kongresā iesniedza atlūgumu no partijas priekšsēdētāja amata un viņa pilnvaras beigsies šodien, apliecināja pats politiķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) ilggadējais vadītājs Alfrēds Rubiks šodien LSP kongresā iesniedza atlūgumu no partijas priekšsēdētāja amata un viņa pilnvaras beigsies šodien, apliecināja pats politiķis.

Rubiks no amata atkāpies saistībā ar 80 gadu sliekšņa sasniegšanu un veselības jautājumu dēļ. Viņš norādīja, ka nevarētu turpmāk strādāt pilnu slodzi un ka vieta ir jādod jaunai maiņai. Kongresā par politiķa atkāpšanos notika diskusijas, jo ne visi bija gatavi atbalstīt viņa atlūguma pieņemšanu. Tomēr pēc diskusijām tas tika atbalstīts.

Kādreizējais Padomju Savienības komunistiskās partijas biedrs, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika notiesāts ar cietumsodu par darbībām, kas vērstas uz valsts varas gāšanu, LSP vadīja kopš 1999.gada.

Tagad no 6.decembra partijas priekšsēdētāja pienākumus pildīs LSP priekšsēdētāja pirmais vietnieks Vladimirs Frolovs. Savukārt jaunu LSP vadītāju plānots vēlēt tikai pēc gada.

LSP kongresā šodien tika apstiprinātas partijas programmas tēzes, kuras vēl gadu būs jāapspriež partijas nodaļās.

Kā ziņots, šodien notikušā LSP kongresa mērķis bija iepazīties ar partijas valdes atskaites ziņojumu un pieņemt rezolūcijas par dažādām aktuālām politiskām un sociāli ekonomiskām problēmām. Sanāksmē izskanēja arī ziņojums par partijas programmas jaunās redakcijas projektu.

Jau vēstīts, ka 7.novembrī partija Rīgā organizēja mītiņu, kurā aktualizēja jautājumus par problēmām sociālajā jomā Latvijā, tostarp par bezdarbu, masveida darbaspēka emigrāciju, maternitātes un bērnu sociālās aizsardzības problēmām, par medicīnas pakalpojumu nepieejamību un par niecīgām pensijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Alfrēds Rubiks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form