Saeima ieceļ Lokenbahu par SPRK padomes priekšsēdētāju (plkst.12:15)
Foto: LETA

Saeima Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja amatā ceturtdien iecēla uzņēmēju, Eiropas kustības Latvijā vizeprezidentu Valdi Lokenbahu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Lokenbaha iecelšanu slēgtajā balsojumā bija 52 deputāti, pret – 37, bet atturējās divi deputāti.

Lokenbahs ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors, informācijas tehnoloģiju inženieris ar specializāciju sistēmanalīzē, projektu un uzņēmumu vadībā, kvalitātes sistēmu ieviešanā un realizācijā uzņēmumos, uzņēmumu stratēģijas izstrādes vadībā un realizācijā. Šobrīd Lokenbahs ir Eiropas kustības Latvijā viceprezidents, viņam ir arī ilggadēja pieredze uzņēmumu un nevalstisko organizāciju vadībā – viņš vadījis "Lattelecom" meitas uzņēmumu "Lattelecom Technology", kā arī AS "Dati" prezidents. Lokenbahs ir ilggadīgs apvienībā "Vienotība" ietilpstošās partijas "Jaunais laiks" atbalstītājs un ziedotājs.

Savukārt SPRK padomes locekļa amatā Saeima iecēla finanšu analītiķi un ekonomistu ar specializāciju vadības zinātnēs un uzņēmējdarbības vadībā Andri Aniņu. Valdībā iesniegtie dokumenti liecina, ka no 2003. līdz 2005. gadam viņš strādājis Ventspils domē par Finanšu nodaļas galveno speciālistu, bet vēlāk bijis ar Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimeni saistītajos uzņēmumos "LSF Holdings" un "LSF TRANS", kur bijis finanšu analītiķis un finanšu direktors.

Par Aniņu iecelšanu SPRK nobalsoja 46 deputāti, pret bija 39, bet atturējās 6 tautas kalpi.
Tāpat SPRK padomē Saeima iecēla arī ekonomistu un pašreizējo SPRK padomes locekli Gintu Zeltiņu, kurš iepriekš strādājis arī Rīgas sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā. Par viņu nobalsoja 49 deputāti, bet pret bija 41 deputāts.

SPRK padomes locekļa amatā Saeima nolēma iecelt arī zvērinātu advokātu Rolandu Irkli, kuram ir nozīmīga darba pieredze gan privātajos juridiskajos birojos, gan valsts sektorā - Latvijas Bankā. Irklis ir arī "Pilsoniskās savienības" un "Vienotības" valdes loceklis. Par viņa iecelšanu amatā nobalsoja 48 deputāti, pret bija 40 deputāti, bet atturējās divi deputāti.

Kā pēdējo SPRK padomes locekli ceturtdien Saeima atbalstīja ekonomisti ar specializāciju finanšu vadībā un uzņēmējdarbībā Inesi Ikstenu. Viņai ir vairāk nekā 15 gadu pieredze administratīvajā darbā valsts pārvaldē un pieredze darbā vienā no SPRK regulējamām nozarēm - informācijas komunikāciju tehnoloģijas un to pakalpojumi. Par Ikstenas iecelšanu SPRK nobalsoja 45 deputāti, pret bija 42, bet atturējās – divi deputāti.

Opozīcijā esošās VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis brīdināja par riskiem, kas var rasties, ieceļot SPRK padomē nevis profesionāli, bet politiski izraudzītus cilvēkus. Viņš brīdināja, ka, nostiprinot regulatora neatkarību, draudu var radīt, ka SPRK padomē būs cilvēki, kas iecelti "klaji politiskā veidā un nerūpējoties par kompetences līmeni".

Savukārt Andris Šķēle (PLL) norādīja, ka trīs SPRK padomes locekļus Saeima grasās iecelt amatā četrus mēnešus pirms radīsies vakances. Šķēle aicināja koalīciju apdomāties un vēl neapstiprināt amatos padomes locekļus, kuru pilnvaru termiņš sāksies tikai vasarā, turklāt vismaz opozīcijas frakcijām nemaz neesot izdevies ar kandidātiem pirms Saeimas balsojuma tikties.

Tikmēr Saeimas sekretārs Kārlis Šadurskis (V) debatēs uzsvēra, ka uz padomes locekļu amatiem bija rīkots atklāts konkurss, un pretendenti izvēlēti tā rezultātā.

Jau vēstīts, ka konkursā uz SPRK padomes priekšsēdētāja amata vietu pieteicās pieci pretendenti, uz padomes locekļu amatiem - 25 pretendenti. Šobrīd SPRK padomē ir vakantas divas amata vietas, tāpēc pēc pretendentu apstiprināšanas Saeimā padomes priekšsēdētāja amata pienākumus sāks pildīt Lokenbahs, savukārt padomes locekļa –Irklis. Trijiem SPRK padomes locekļiem pilnvaru termiņš beigsies 2011.gada jūlijā, kad amata pienākumus sāks pildīt pārējie trīs pretendenti.

Iepriekš konkurss uz SPRK priekšsēdētāja un vienu padomes locekļa amatu tika izsludināts 2010.gada nogalē, bet konkursa komisijas izvēlētais padomes locekļa kandidāts, bijušais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) atsauca savu kandidatūru.

Vēl pirms tam konkursa komisija SPRK vadītāja amatam no diviem pretendentiem izvēlējās SIA "Lursoft" valdes priekšsēdētāju Ilutu Riekstiņu, taču arī viņa savu kandidatūru atsauca, savukārt padomes locekļa amatam no 16 kandidātiem par labāko atzīts politiķis Roze.

Decembrī beidzās līdzšinējās SPRK vadītājas Valentīnas Andrējevas pilnvaras šai amatā. Andrējeva SPRK vadīja kopš 2005.gada 5.decembra. Iepriekš izskanējušas bažas par viņas atbilstību amatam aizraušanās ar azartspēlēm un lielo parādu dēļ. Kopš decembra sākumā padomes priekšsēdētāja pienākumus sāka pildīt padomes loceklis Ivars Zariņš.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form