Saeima konceptuāli atbalsta ieceri līdz jūlijam pagarināt zemes privatizācijas beigu termiņu
Foto: Publicitātes attēli

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja apvienības "Saskaņas centrs" (SC) frakcijas iesniegtos grozījumus vairākos ar zemes reformu un privatizācijas pabeigšanu saistītajos likumos, kas paredz pagarināt zemes privatizācijas pabeigšanas procesa termiņu līdz šī gada 1.jūlijam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Parlaments ceturtdien šos priekšlikumus bez debatēm atbalstīja pirmajā lasījumā, nevienam deputātam nebalsojot pret un neatturoties.

SC skaidro, ka grozījumi ļautu fiziskajām personām, kuras dažādu iemeslu dēļ nav paspējušas līdz pagājušā gada beigām pilnībā pabeigt privatizācijas procesu – noslēgt zemes izpirkuma līgumu ar VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" (LHZB), izdarīt to līdz 1.jūlijam.

Grozījumus SC ierosināja privatizācijas pabeigšanas likumā, likumā par zemes reformas pabeigšanu pilsētās un likumā par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos.

"Diemžēl tikai janvārī daudzi cilvēki, kas izgājuši praktiski visus zemes privatizācijas procesa etapus, tajā skaitā – sertifikātu pārskaitīšanu, tas ir, norēķinājušies ar valsti par iegūto – konstatēja, ka aizmirsuši pielikt punktu šai lietai," proti, līdz pagājušā gada 30.decembrim viņi nav noslēguši līgumu LHZB par to, ka darījums ir noticis, skaidro SC frakcijas deputāts Jānis Tutins.

Šobrīd likumā minētais datums noteikts kā pēdējais termiņš, kad šādi līgumi varēja tikt noslēgti. "Tagad iestājusies pata situācija. No vienas puses, visi šie cilvēki, protams, ir rīkojušies vieglprātīgi, aizmirstot par termiņiem. Taču, no otras puses, viņi samaksāja par savu ieguvumu – pārskaitīja sertifikātus, tātad darījums faktiski ir noticis, vienīgi līdz galam nav nokārtota formālā juridiskā procedūra," skaidro Tutins.

Ja līguma noformēšanas procedūras termiņš netiks pagarināts, šie cilvēki "zaudēs visu", jo nepastāv iespēja atgūt naudu vai sertifikātus, bet zemes gabali arī nevar tikt nodoti viņu īpašumā, skaidro SC pārstāvis. Tomēr SC redz iespēju ļaut šiem cilvēkiem tomēr pabeigt privatizācijas procesu un iegūt zemi savā īpašumā – tās ierosinātie grozījumi ļautu personām, kuras izpildījušas visus Privatizācijas pabeigšanas likuma nosacījumus, bet nav noslēgušas līgumu ar LHZB, izdarīt to līdz šā gada 1.jūlijam.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form