Saeimas komisijās lems par policijas kontroles aizstāšanu ar probācijas uzraudzību
Foto: DELFI

Saeima ceturtdien bez debatēm un balsojuma nodeva skatīšanai komisijās izmaiņas Latvijas Sodu izpildes kodeksā, Krimināllikumā un citos likumos, kas paredz, ka policijas kontroli kā soda veidu no 2015.gada varētu aizstāt ar probācijas uzraudzību, bet dzimumnoziedzniekiem jauno soda veidu varētu piemērot jau no šā gada vasaras.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šādas izmaiņas sodu sistēmā paredz 2009.gadā izstrādātā Kriminālsodu politikas koncepcija, kurā secināts, ka policijas kontrolei ir svarīga nozīme speciālās noziedzīgu nodarījumu prevencijas nodrošināšanā, tomēr tās izpilde īsti neatbilst Valsts policijas uzdevumiem, jo uzraudzība pār cilvēkiem, kuri izcietuši brīvības atņemšanas sodu, lielākā mērā atbilst nevis Valsts policijas, bet gan Valsts probācijas dienesta (VPD) kompetencei.

Koncepcija paredz izslēgt no kriminālsodu sistēmas kriminālsodu – policijas kontroli, aizstājot to ar jaunu kriminālsodu – probācijas uzraudzība. Tā kā probācijas uzraudzības kā jauna kriminālsoda ieviešanai būs nepieciešams pārejas periods, koncepcija paredz, ka policijas kontroles aizstāšana ar probācijas uzraudzību var notikt ne agrāk kā 2015.gadā.

Savukārt par noziedzīgiem nodarījumiem pret dzimumneaizskaramību un tikumību vainīgajām personām probācijas uzraudzību paredzēts piemērot jau no šā gada 1.jūlija, lai varētu likt lietā prasmes, ko VPD darbinieki šajā jomā apguvuši no Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstītā projektā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form