Ekonomikas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu saistībā ar bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un viņas dzīvesbiedra uzņēmuma "VVF Consulting" saņemto pasūtījumu no Liepājas pašvaldības, kurā eksprezidentes kompānija par vairāk nekā 16 000 latu iesniedza "sacerējumu kroplā latviešu valodā, kas ierosināja sakopt dzejnieku apdziedāto pilsētas vēju un "izvērtēt, cik interesenti katru mēnesi konsultē Liepājas domes mājas lapu" internetā", raksta laikraksts "Neatkarīgā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ņemot vērā, ka iesniegumā minētās ziņas norāda uz iespēju, ka noticis noziedzīgs nodarījums, 2008.gada 8.decembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa Nr.11810044608 uzsākšanu pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XXIV nodaļu," par attiecīga iesnieguma izskatīšanas rezultātiem informējis Ekonomikas policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Gatis Gudermanis.

Minētā Krimināllikuma nodaļa attiecas uz noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Savukārt iesniegums, ko Ekonomikas policijai pārsūtīja Prokuratūra, aicināja sākt kriminālprocesu par faktiem, kas saistīti ar to, ka "SIA "VVF Consulting" saņēmusi ievērojama apjoma (Ls 16 190) pašvaldības pasūtījumu no Liepājas pilsētas pašvaldības par "Liepājas pilsētas sociāli ekonomiskās attīstības programmas 2008.- 2014.gadam izvērtējumu", taču iesniegusi dokumentu, kura zemā kvalitāte liek izdarīt secinājumu par pašvaldības līdzekļu tīšu noziedzīgu izšķērdēšanu".

Laikraksts atgādina, ka Liepājas domes rīkotajā konkursā par pilsētas attīstības politikas analīzi vairāk nekā 16 000 latu pašvaldības naudas iztērēti par 13 lappuses garu, "sliktā latviešu valodā sarakstītu un vidusskolnieka līmeņa padomiem pilnu sacerējumu". Pirms konkursa gan bija solīts, ka tiks sniegts profesionāls un izsmeļošs vērtējums un konsultācijas par pašvaldības darbības efektivitāti, atzinumi par Liepājas attīstības stratēģijas efektīvu ieviešanu, kā arī ieteikumi un uzsvari komunikācijas plāna izstrādei nozaru attīstības programmu īstenošanai nepieciešamo mērķauditoriju vai sadarbības partneru iesaistīšanai.

Arī Valsts kontrole ir paziņojusi, ka minētais gadījums tiks izvērtēts.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form