Salaspils novadā liedz apmeklēt bērnudārzu kavēta maksājuma dēļ
Foto: F64

Kādā Salaspils novada pašvaldības bērnudārzā vecākiem par pārsteigumu viņu atvasei, četrgadīgajai Martai, liegts līdz septembrim apmeklēt grupiņu, jo ģimene domes noteiktajos termiņos neapmaksāja avansa maksājumu par ēdināšanu, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Avansa maksājumu par ēdināšanas pakalpojumiem pašvaldības dārziņā Salaspilī Martas mammai Baibai vajadzēja samaksāt līdz 25. jūlijam, taču viņa par to aizmirsusi un, ieejot meitas grupiņā, tikusi informēta, ka kavētā rēķina dēļ bērnam mēnesi – līdz septembrim – liegts apmeklēt bērnudārzu.
Martas mamma uzskata, ka par galveno cietēju ir kļuvis bērns. Viņa būtu gatava dot ēdienu līdzi, bet izglītības iestādē norādīts, ka tās pakalpojumus nevar atraut no ēdināšanas.

Baiba jau vērsusies ar iesniegumu Salaspils domē, cerībā, ka Martai būs iespējams apmeklēt dārziņu vēl šomēnes. Domes jurists skaidro, ka kārtību – vasarā par ēdināšanu bērnudārzos maksāt avansā, paredz pašvaldības saistošie noteikumi par pirmsskolas izglītības iestādēm. Tajos teikts, ja vecāki nesamaksā par ēdināšanu līdz mēneša 25. datumam, nākamajā mēnesī vieta bērnudārzā netiek nodrošināta.

"Iestāde rēķinās ar saviem finanšu resursiem un vecākiem, piesakot bērnus vasarā apmeklēt dārziņu, ar to jārēķinās. Piekrītu, ka bērns šajā situācijā ir cietējs," sacīja Salaspils domes jurists Toms Ķikuts.
Jau pērn bērnu vecāki Salaspilī piedzīvoja identisku situāciju, proti, ka kavēta maksājuma dēļ vairāki bērni Salaspilī nevarēja vasarā apmeklēt bērnudārzu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gan toreiz, gan tagad šādu domes rīcību uzskata par nepieņemamu, tomēr pašvaldībā uzsver, ka pērn nekādi pārkāpumi tās darbībā nav konstatēti.

"Ēdināšana būtu jānošķir no pirmsskolas izglītības. Strīds starp vecākiem un bērnudārzu nevar būt par pamatu bērnu interešu aizskaršanai. Par šo situāciju atkārtoti vērsīsimies Izglītības un zinātnes ministrijā un lūgsim arī Salaspils domes skaidrojumu," teica VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Salaspils domē atzīst, ka noteikumi par avansa maksājumu disciplinējot vecākus. Martas vecākiem gan jādomā, kur meita pavadīs laiku, kamēr viņi strādā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Salaspils novads VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form