Sarkandaugavā no vairāk kā trīs promiļu reibumā esošiem vecākiem nošķir bērnu
Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Pagājušo piektdien, 19. janvārī, pulksten 17.45 Rīgas pašvaldības policija saņēmusi informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) par kādu iereibušu pāri ar mazu bērnu, portāls "Delfi" uzzināja pašvaldības policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mediķi notikuma vietā snieguši medicīnisko palīdzību vīrietim, taču, redzot esošo situāciju, nolēmuši piesaistīt arī policiju. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības Ziemeļu pārvaldes autopatruļa.

Policijai dzīvokļa durvis atvērusi manāmi iereibusi sieviete, kurai blakus stāvējis aptuveni pusotru gadu vecs bērns. Bērna māte atklājusi, ka notikuma dienā ar bērnu atnākusi ciemos pie bērna tēva, kurš neilgi pirms policijas ierašanās aizgājis uz veikalu. Pārrunu laikā noskaidrots, ka ciemošanās laikā starp bijušajiem dzīvesbiedriem izcēlies konflikts. Tā laikā sieviete ar slotu bērna tēvam pārsitusi galvu. Līdz ar to izsaukta NMPD brigāde. Vīrietis medicīnisko palīdzību saņēmis, pēc kā savas domstarpības atrisinājuši.

Mājokļa apsekošanas laikā policisti konstatējuši, ka bērns atrodas antisanitāros apstākļos. Telpas bijušas piesmēķētas, grīdas nemazgātās, izlietne pilna ar netīriem traukiem, uz galda palikušas ēdiena paliekas. Apkārt mētājušās vairākas iztukšotas alkohola pudeles un izsmēķi.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,38 promiļu reibumā.

Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi sievietei, mājās no veikala pārnācis arī bērna tēvs ar alus pudeli rokās. Arī bērna tēvam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 3,04 promiļu reibumā.

Ņemot vērā, ka vecāki nebija spējīgi par atvasi parūpēties, kā arī to, ka dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi, policisti bērnu nošķīra no ģimenes. Abu atvase nogādāta drošā vidē, krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai. Vienlaikus informācija nodota Rīgas bāriņtiesai, kā arī sociālajam dienestam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

NMPD Rīgas pašvaldības policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form