Sarunu festivāls 'Lampa' izsludina programmu
Foto: Publicitātes attēli

29. un 30. jūnijā sāksies jau ceturtais Sarunu festivāls "Lampa", kas tradicionāli norisināsies Cēsu pils parkā, portālu "Delfi" informēja rīkotāji.

Šogad "Lampas" programmā paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi par visdažādākajām tēmām latviešu, krievu un angļu valodā. Ikviens festivālā aicināts nodoties sarunām par uzticēšanos un citām Latvijai un pasaulei nozīmīgām tēmām, vēlēšanu gaidās aci pret aci tikties ar politisko partiju līderiem, iesaistīties praktiskās darbnīcās un mākslinieciskās performancēs. Pilna pasākuma programma pieejama šeit.

"Augot "Lampas" atpazīstamībai, aug arī pieteikto pasākumu skaits, kas šogad būs rekordliels – 235 rīkotāji kopīgiem spēkiem papildinājuši sarunu festivāla programmu ar 270 spilgtiem pasākumiem. Šī gada programmas jaunums ir "Politiskā arēna", kur brīvā gaisotnē būs iespējams aprunāties ar politiķiem, kā arī īpaša jauniešu programma "Īssavienojums", kas aicinās gan uz prātīgām sarunām, gan neprātīgiem piedzīvojumiem – naksnīgu pārgājienu, mītapiem ar sociālo tīklu zvaigznēm un pat pasākumiem mājā, kas uzbūvēta kokā, " stāsta pasākuma direktore Ieva Morica.

Cilvēks, sabiedrība un drošība, ārpolitika, izglītība, kultūra, ekonomika, mediji un tehnoloģijas, veselība, kā arī daudzas citas pasākumu tēmas aptver teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskākos tematus, uzsver pasākuma rīkotāji. To saturs, viņi sola, ļaus gūt gan praktiskus padomus ikdienas dzīvei, gan risināt globāli svarīgus jautājumus, kam steidzīgajā ikdienā var neatlikt laika. Bet tam visam bonusā – iespēja atveldzēt sakarsušos prātus neskaitāmās izklaidējošās aktivitātēs.

Sarunu festivāls šogad tiks aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa būs veltīta tieši uzticēšanās tēmai. "Cilvēku pētniekiem aizraujoša šķitīs iespēja piedalīties seminārā par evolucionāro domāšanu un kopīgi zīmēt nākotnes līdera portretu, savukārt piesardzīgie Valsts policijas izmeklētāju paraugdemonstrējumos varēs uzzināt visu par personīgo un datu drošību internetā. Notiks diskusijas par uzvedības ekonomikas nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Ekonomiski aktīvajiem būs iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēs kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī. Diskutēsim par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem, skriesim neērto tēmu referātu maratonu un runāsim par jauniešiem Latvijā šodien un nākamajā simtgadē. Uzkarsušā politiskajā arēnā kopīgi lemsim, kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, cīnīsimies par jaunām zināšanām Ārpolitikas čempionātā, iepazīsimies ar partiju solījumiem un nojauksim neuzticības sienu starp NVO un politiķiem," uzskaita rīkotāji.

"Un brīžos, kad šķitīs, ka zināšanu krātuve jau pilna līdz malām un sakarsušais prāts jāatpūtina, to veldzēt varēs plašā kultūras programmā – izvēlēties sev tīkamu improvizācijas izrādi, akustisku koncertu, tikties ar Imanta Ziedoņa ideju turpinātājiem, doties nakts pārgājienā vai gluži vienkārši atpūsties gleznainajā Cēsu pils parkā," papildina rīkotāji.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Sarunu festivāls Lampa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form