Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš no pirmdienas līdz trešdienai uzturēsies darba vizītē ASV, lai parakstītu starptautisko konvenciju par cīņu pret terorismu, BNS informēja Iekšlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ar dokumenta parakstīšanu Latvija apņemas veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai darbības, kuras aprakstītas šīs konvencijas pielikumā un saistītas ar terorisma finansēšanu, tiktu atzītas par noziedzīgiem nodarījumiem. Konvencijā paredzēti priekšnosacījumi dalībvalsts jurisdikcijas nodibināšanai, kā arī savstarpējai sadarbībai jurisdikcijas pārklāšanās gadījumā.

IeM norāda, ka, ņemot vērā šā gada 11.septembra notikumus ASV un 28.septembra Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības Padomes rezolūciju, ANO dalībvalstis, tajā skaitā arī Latvija, ir aicinātas pievienoties visām konvencijām, kas saistītas ar cīņu pret terorismu.

Ministrija arī uzsver - lai realizētu konvenciju, nepieciešams izdarīt grozījumus kredītiestāžu likumā, ka arī valsts drošības iestādes var pieprasīt informāciju par fizisko un juridisko personu kontiem un to veiktajām darbībām ar tiem.

Likumprojekts tika iesniegts Saeimā un jau ir pieņemts pirmajā lasījumā. Nepieciešams izdarīt grozījumus Latvijas Kriminālprocesa kodeksā, paredzot iespēju personu, kas apcietināta vai izcieš sodu, nosūtīt citai dalībvalstij liecības sniegšanai, identifikācijai vai citas palīdzības sniegšanai. Likumprojekts Saeimā ir nodots komisijām. Nepieciešams izdarīt grozījumus likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanu". Arī šis likumprojekts Saeimā ir nodots komisijām.

Konvenciju ir ratificējušas piecpadsmit valstis, tajā skaitā ASV, Lielbritānija, Krievija, Kanāda, Igaunija, Francija, Ēģipte un citas valstis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form