'Simtlatniekos' pabijuši gandrīz 80 000 bezdarbnieku; 50 000 vēl gaida
Foto: LETA

Kopš tā dēvētā "simtlatnieku" projekta uzsākšanās 2009.gada septembrī iespēju strādāt pašvaldību organizētajos sabiedriskajos darbos, saņemot 100 latu stipendiju, izmantojuši 79 053 cilvēki, informēja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas Sociālā fonda projekta "Darba praktizēšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai" noslēgti 79 053 līgumi par dalību programmā ar bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu, un Latvijas pašvaldībās kopumā tika izveidotas 55 893 darba praktizēšanas vietas.

Pašreiz projekta ietvaros praktizējas 15 477 bezdarbnieki, bet 50 362 NVA reģistrētie bezdarbnieki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir izteikuši vēlmi iesaistīties darba praktizēšanā pašvaldībās, vēl gaida savu kārtu dalībai šajā pasākumā.

No 9% pasākuma īstenošanas pirmajos mēnešos līdz 16% patlaban palielinājies to pasākuma dalībnieku skaits, kuri pārtrauc dalību, jo iekārtojas pastāvīgā darbā. Darba praktizēšanu pašvaldībās pirms tās termiņa beigām dažādu iemeslu dēļ kopumā pārtraukuši 17 428 bezdarbnieki.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem no 164 550 NVA reģistrētajeim bezdarbniekiem šā gada februāra sākumā pabalstu saņēma 41 266 jeb 25%, tātad pabalstu nesaņem 75% reģistrēto bezdarbnieku.

Bezdarbnieki, kas tiek iesaistīti pasākumā, par pilna laika darba praksi sabiedriskā labuma darbos ik mēnesi saņem stipendiju 100 latu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form