Trešdien plkst.11:30 kinoteātrī "K.Suns" Labklājības ministrija (LM) rīko īpašu kino seansu, lai iepazīstinātu plašāku sabiedrību ar mācību filmām skolēniem par dzimumu līdztiesības jautājumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Projekta ietvaros ir uzņemtas trīs mācību filmas dažāda vecuma skolēniem, kuras kopā ar īpaši sagatavotiem mācību materiāliem tiks izplatītas visām Latvijas skolām. Filmas “Visu, ko varam, lai darām" (1.-4.klasei), “Domā pats" (5.-8.klasēm) un "Stipri savā izvēlē" (9.-12.klasēm) veicina diskusiju par dzimumu lomām un stereotipiem, ar kuriem bērni un jaunieši sastopas ikdienas situācijās.

Mazākajiem bērniem domātajā filmā attēlotā ģimene izdzīvo ikdienišķas situācijas, parādot, ka dažādus darbus un pienākumus ikdienā vienlīdz labi var veikt kā zēni, tā arī meitenes. Tāpat tiek parādīts, ka visveiksmīgāk darbi sokas, ja ģimenes locekļi viens otru atbalsta un palīdz, informē Labklājības ministrijas Komunikācijas departamenta direktores vietniece Lelde Rāfelde.

Savukārt dokumentālajā filmā "Domā pats" jaunieši pamatskolas vecumā dalās savās domās un sajūtās par attiecībām zēnu un meiteņu starpā, ka arī par apkārtējo, īpaši vienaudžu, ietekmi uz ikdienā pieņemtajiem lēmumiem. Filmā redzams, ka bieži vien priekšstati par vīrišķību un sievišķību nosaka mūsu izvēles rīcību un pieņemtos lēmumus dažādās ikdienas situācijās.

Filmā, kas domāta vidusskolēniem, galvenā uzmanība ir pievērsta tieši cilvēku tiesībām un iespējām izvēlēties savām vēlmēm un talantiem atbilstošas profesijas. Savā pieredzē, izvēloties mazāk populāras profesijas, dalās hokeja trenere Eva Dinsberga, kinooperatore Baiba Lagzdiņa, kā arī mūziķis Mārtiņš Freimanis, kurš agrāk ir strādājis par angļu valodas skolotāju. Piemēram, farmaceits Deniss Ragaužs norāda, ka Latvijā nav "medbrāļu", lai gan šo darbu veic arī daudz vīriešu.

Savukārt gatera priekšniece Solveiga Ozoliņa pretēji draudzenes viedoklim uzskata, ka "tam nav nozīmes – vai tu esi vīrietis vai sieviete. Katrs pats jūt, par ko viņam ir jābūt un kas viņam labāk padodas!" Tādējādi jaunieši tiek aicināti, pieņemot lēmumu par savas nākotnes veidošanu, klausīt savai sirdsbalsij, nevis sabiedrībā valdošajiem stereotipiem par "sieviešu un vīriešu" profesijām.

Filmas veidojuši filmu studija "Divi deviņi", "Film Angels Studio" un "Jura Podnieka studija".

Pirms filmu demonstrēšanas skatītājus uzrunās gan labklājības ministre Dagnija Staķe, gan parlamentārā sekretāre Dita Lūka, kā arī filmas "Visu, ko varam, lai darām" varoņi – Liporu ģimenes vecāki.

Filmas seansu aicināti apmeklēt Saeimas deputāti, ministri, dažādu ministriju atbildīgās amatpersonas par dzimumu līdztiesības jautājumiem, nevalstiskās organizācijas, masu mediji, skolēni un viņu pedagogi.

LM ar ES struktūrfondu atbalstu ir uzsākusi otro valsts organizēto sabiedrības informēšanas kampaņu par dzimumu līdztiesību "Varbūt abi?". Paralēli reklāmas rullīšiem, kas redzami TV, kā arī ielās un presē izvietotajiem plakātiem un sludinājumiem, projekta ietvaros tiek domāts arī par skolēnu izglītošanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form