Šlesers apmierināts ar prezidenta viedokli viendzimuma partnerību lietā; balsos 'par'
Foto: F64

Apvienības "Par labu Latviju" (PLL) Saeimas deputāts Ainārs Šlesers ir gandarīts par Valsts prezidenta Valda Zatlera skaidri pausto negatīvo nostāju pret apvienības "Mozaīka" virzītajiem likumu grozījumiem un gaidāmajās prezidenta vēlēšanās balsos par viņa ievēlēšanu uz otro termiņu, informē Šlesera preses pārstāvis Ģirts Dripe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šlesers uzsver, ka līdz ar ceturtdienas prezidenta paziņojumu, ka seksuālo minoritāšu iesniegtie likumu grozījumi viendzimuma partnerattiecību sakārtošanai viņam nav pieņemami un tās nav saistāmas ar laulību, "visas šaubas ir kliedētas un viņš pildīs solīto – balsos par Valdi Zatleru kā nākamo Valsts prezidentu". Tāpat Šlesers aicinās visus Saeimas deputātus, kuriem svarīgas tradicionālās ģimenes vērtības, balsot par Zatleru prezidenta vēlēšanās.

Šlesers cer, ka šī prezidenta pozīcija paliks nemainīga un Zatlers tāpat kā apvienība "Par labu Latviju" stingri atbalstīs tradicionālās ģimenes vērtības.

Jau vēstīts, ka Zatlers ceturtdien paziņoja - seksuālo minoritāšu biedrības "Mozaīka" iesniegtie likumprojekti ir slēpts mēģinājums apiet Satversmē aizsargātās pamatvērtības un vājināt laulības institūtu, tāpēc Valsts prezidentam tie nav pieņemami, un viņš arī uzskata, ka viendzimuma partnerattiecības nav saistāmas ar laulību.

Valsts prezidents uzsvēra, ka viendzimuma partnerattiecības nav saistāmas ar laulības institūtu. Neviens starptautisks cilvēktiesību akts neparedz valsts pienākumu legalizēt viendzimuma laulības. Satversmē ir stingri nostiprināta laulības definīcija: valsts aizsargā un atbalsta laulību savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Zatlers arī norāda, ka ģimene ir viena no svarīgākajām vērtībām un tās stiprināšana ir būtisks nācijas attīstības priekšnosacījums.

Prezidents atzīst, ka Latvijā ar likumu netiek regulēta faktiskā kopdzīve nedz abu dzimumu, nedz viena dzimuma pāriem un uzsver, ka būtu jārisina ilgstošu un noturīgu partnerattiecību regulējums, paredzot partneru mantiskās attiecības, mantošanas tiesības un citas tiesības. Viņš uzskata, ka par viendzimuma partnerattiecībām ir jābūt argumentētai un uz savstarpējas cieņas balstītai diskusijai sabiedrībā, izvairoties no neiecietības un ievērojot gan indivīda tiesības, gan arī sabiedrības tradīcijas un vērtības.

Jau ziņots, ka iepriekš prezidents atzina, ka par normatīvo regulējumu viendzimuma partnerattiecībām būtu jādiskutē. "Ja dzīvē ir tāda realitāte un mēs visi to redzam, mēs nevaram aizvērt uz to acis – mums ir jārēķinās ar šo realitāti, un valstij jādomā, kā tā var palīdzēt šiem cilvēkiem, nevis vienkārši jāizliekas, ka viņu nav," sacīja prezidents. Viņš gan norādīja, ka tas, kas ir laulība, ir fiksēts Satversmē – tā ir savienība starp vīrieti un sievieti.

Šie prezidenta izteikumi bija par iemeslu šaubām apvienībā "Par labu Latviju", kas iepriekš pauda stingru atbalstu Zatlera pārvēlēšanai uz otro termiņu. Viens no apvienības līderiem Šlesers atzina, ka gadījumā, ja Zatlers izšķirsies atbalstīt viendzimuma laulības, Šlesers aicinās PLL frakciju mainīt viedokli un prezidenta vēlēšanās balsot pret Zatleru. Tomēr ceturtdienas rītā PLL pieteica Zatleru kā savu kandidātu prezidenta vēlēšanām.

Biedrība "Mozaīka", kas apvieno seksuālās minoritātes, sākusi sarunas ar politiskajām partijām par viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu, kas ļautu homoseksuāliem pāriem justies sociāli aizsargātiem. Šī iniciatīva jau izpelnījusies biedrības "No pride" protestu.

Sarunas ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem iecerēts pabeigt vasarā. Apvienība ir izstrādājusi partnerattiecību reģistrēšanas likumprojektu un izmaiņas arī vairākos citos likumos, kurus tas skar. Tajā nav paredzēta bērnu adoptēšana.

"Mozaīka" skaidro, ka seksuālās minoritātes Latvijā nerunā par iespējamo viendzimumu laulību, jo Satversme konkrēti nosaka, ka tā ir savienība starp vīrieti un sievieti, un piedāvātajā Partnerattiecību likumprojektā netiek runāts par bērniem un adopciju – tas attiecas uz mantiskiem jautājumiem.

Savukārt "Par labu Latviju" Saeimas frakcijas deputāts, partijas LPP/LC priekšsēdētājs Ainārs Šlesers iebilda pret šādu likumprojektu. Viņš uzskata, ka tas esot tikai pirmais solis tam, lai vēlāk viendzimuma partneri varētu panākt arī bērnu adopciju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form