Slikto ceļu dēļ Bauskas novadā varētu izsludināt ārkārtas stāvokli
Foto: DELFI Aculiecinieks

Bauskas novada dome pirmdien, 6. martā, ārkārtas sēdē apspriedīs iespēju valdībai pieprasīt novada teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju grants autoceļu kritiskā stāvokļa dēļ, portāls "Delfi" uzzināja Bauskas pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bauskas novada pašvaldība, apzinoties lauku iedzīvotāju neapskaužamo situāciju, ir gatava rīkoties radikāli un pieprasīt Ministru kabinetam novada lauku teritorijās izsludināt ārkārtas stāvokli," pauž Bauskas novada vadītājs Raitis Ābelnieks.

Bauskas novada Uzņēmējdarbības konsultatīvā padome jau 1. martā pieņēmusi rezolūciju ar prasību izstrādāt valsts mēroga mehānismu Latvijas grants ceļu glābšanai un atjaunošanai.

Bauskas uzņēmēji pauž, ka ir jāizstrādā valsts līmeņa sistēma, nosakot galvenās prioritātes, tostarp finanšu atbalstu un nodokļu politikas saskaņošanu. Pašvaldībā un VAS "Latvijas Valsts ceļi" jāizstrādā finansēšanas mehānismi, lai nekavējoties sāktu rīkoties un noteiktu "dzīvības ceļus" katrā teritoriālajā vienībā. Savukārt pašvaldībām jāizstrādā apsaimniekošanas sistēma vietējo ceļu atjaunošana un uzturēšana jāplāno vismaz desmit gadu periodā.

Pašvaldībā vērš uzmanību uz likumā paredzēto, ka "Latvijas Valsts ceļiem" un ceļu īpašniekam ir pienākums savlaicīgi veikt ceļu uzturēšanas darbu kompleksu, lai tiktu nodrošināta transportlīdzekļu satiksme pa ceļiem atbilstoši ceļu satiksmes noteikumu prasībām.

Tāpat likums nosaka, ka "Latvijas autoceļu uzturētājam" ir pienākums atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām valsts autoceļu uzturēšanas prasībām plānot un veikt to kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus saskaņā ar deleģēšanas līgumu. "Situācija, kāda ilgstošā laika periodā ir izveidojusies uz valsts autoceļiem Bauskas novada administratīvajā teritorijā liecina par to, ka Satiksmes ministrija, "Latvijas Valsts ceļi" un "Latvijas autoceļu uzturētājs" nepilda tām likumos noteiktos pienākumus," teikts paziņojumā.

Uzņēmēju rezolūcija nosūtīta Latvijas Valsts prezidentam, Saeimas deputātiem, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, Finanšu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, VAS "Latvijas Valsts ceļi", Bauskas novada deputātiem.

Rezolūcijā Bauskas novada pašvaldībai pieprasīts izsludināt ārkārtas stāvokli Bauskas novadā līdz laikam, kamēr tiks veikti minimālie valsts vietējo autoceļu stāvokļa uzlabojumi, lai iedzīvotāji varētu saņemt valsts garantētos pamatpakalpojumus izglītības, veselības, drošības un ugunsdrošības jomās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bauskas novada dome Latvijas Pašvaldību savienība Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form