Slimnīcā aizmirstais jaunietis ticis arī nodarbināts; algu paņēmis kāds cits
Foto: Shutterstock

Atklājušies jauni fakti psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" uz vairākiem gadiem aizmirstā jaunieša lietā. Nebūdams pilngadīgs, viņš slimnīcā ticis arī nodarbināts, bet algu nav saņēmis, noskaidrojis LTV raidījums "de facto".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Jura (vārds mainīts) nodarbināšanu liecinot arī dokumenti par veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām. "Es tikai atceros, ka 2007. gadā tas bija. Es strādāju slimnīcas ēdnīcā, traukus mazgāju, dārzeņus mizoju, nesu tur pārtiku pa grupiņām, vācu nost. Ēdiena atliekas nesu uz caurumu, jo visu gāza ārā. Man bija kā visiem cilvēkiem – astoņu stundu darba diena. Bet lieta tāda, ka man algu nemaksāja. Viss bija oficiāli, darba līgums bija," atceras Juris. Tobrīd viņš bija nepilngadīgs.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izdrukas apliecina, ka no 2007. gada janvāra līdz jūlijam slimnīca par Juri ir maksājusi sociālo nodokli. Slimnīcā Juris strādājis nepilnu pusgadu, un vēlāk nepilnu mēnesi strādāja arī Ainažu pilsētas pārvaldē.

No amata atstādinātā Bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ainaži" vadītāja Ilona Balode uz vairākkārtējiem Latvijas Televīzijas zvaniem neatbildēja, bet slimnīcas pašreizējais vadītājs Aigars Kišuro norādīja, ka viņam neesot zināms, kur meklēt slimnīcas arhīvu materiālus par pacientu nodarbināšanu. Savukārt Salacgrīvas novada domē norādīja, ka tā laika Ainažu pilsētas dokumenti nodoti glabāšanai Valmieras zonālajā arhīvā. Arhīvā apstiprināja – ir redzami darbinieku kontu numuri, ne cilvēku paraksti. Tāpēc informāciju, kur palikusi Jura nopelnītā alga, kurš to saņēmis, kurš tērējis, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros varētu noskaidrot vienīgi Valsts policija.

Raidījums gan norāda, ka pagaidām policija šo aspektu neizmeklē. Tikmēr Rīgas Bāriņtiesa apgalvo, ka nav zinājusi, ka bērns slimnīcā arī strādājis.

Jau ziņots, ka jaunietis, kurš uz gandrīz deviņiem gadiem bija aizmirsts psihoneiroloģiskajā slimnīcā un par kuru maija sākumā vēstīja mediji, beidzot ir sadzirdēts Saeimā un Rīgas domē, kurās aizvadītā mēneša laikā sasauktas vairākas komisijas. Ir atrisināts jautājums par vairāk nekā desmit gadus Jurim neizmaksāto apgādnieka zaudējuma pensiju. Tāpat amatpersonas esot vienojušās atrast iespēju, lai no septembra Juris varētu sākt iegūt izglītību, kas viņam netika nodrošināta, dzīvojot slimnīcā.

Tomēr ne mazāk būtiskā jautājumā – kompensēt jaunietim nodarītos zaudējumus, tostarp atlīdzināt ciešanas - lēmuma joprojām nav, norāda raidījums.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form