Smēķēšanu bērna klātbūtnē plāno pielīdzināt vardarbībai
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vardarbība pret bērnu būs arī smēķēšana viņa klātbūtnē, paredz ceturtdien Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma grozījumus gan vēl būs jāapstiprina galīgajā lasījumā, pirms tam iesniedzot priekšlikumus līdz 9.maijam.

Likumā paredzēts iekļaut vardarbības definīciju, kuras tajā pašlaik nav. Paredzēts, ka vardarbība pret bērnu ir visu veidu fiziska vai emocionāla cietsirdība, seksuāla vardarbība, nolaidība vai cita izturēšanās, kas apdraud vai var apdraudēt bērna veselību, dzīvību, attīstību vai pašcieņu.

Bērns šī likuma izpratnē ir jaunietis līdz 18 gadu vecumam.

Likumā paredzēts arī paplašināt fiziskas vardarbības definīciju, paredzot, ka fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstama apzināta spēka lietošana saskarsmē ar bērnu vai apzināta bērna pakļaušana kaitīgu faktoru, tostarp tabakas dūmu, iedarbībai.

Iepriekš Bērnu tiesību aizsardzības likumā par fizisku vardarbību bija nosaukts apzināts spēka lietojums saskarsmē ar bērnu jeb sišana. Tādējādi līdz ar likuma izmaiņām kā vardarbību pret bērnu varēs vērtēt daudz plašāku faktoru klāstu.

Priekšlikumu paredzēt noteikt smēķēšanu bērna klātbūtnē kā vardarbību pret viņu iesniedza Latvijas Ārstu biedrība.

Biedrība pat bija paredzējusi, ka smēķēšana bērna klātbūtnē, ja smēķētājs būs persona, no kuras bērns ir materiāli vai citādi atkarīgs, būtu krimināli sodāma. Savukārt, ja smēķētājs būtu cita persona, tai varētu piemērot administratīvo atbildību.

Tomēr Tieslietu ministrija savā atzinumā paudusi, ka šāds regulējums un sods būtu nesamērīgs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form