Smiltēns pamet 'Vienotību' un nekandidēs uz partijas vadītāja amatu
Foto: LETA

Politiķis Edvards Smiltēns sestdien partijas kongresā paziņoja, ka pamet "Vienotību" un nekandidēs uz partijas vadītāja amatu.

Smiltēns uzrunā kongresā pauda vairākus principus, kas, viņaprāt, jāīsteno politikā. Viens no šiem principiem ir solījumu īstenošana. Iepriekš Smiltēns ir lūdzis partiju lemt par uzticību viņam vai partijas ilggadējais līderei, pašlaik Saeimas frakcijas vadītājai Solvitai Āboltiņai. Šāds balsojums frakcijā nav noticis, arī valde jautājumu par Saeimas frakcijas vadītāju darba kārtībā nav iekļāvusi.

Smiltēns arī uzsvēra, ka viens no principiem ir tas, ka ideja ir svarīgāka par politiķiem. Proti, politiķiem ir jāmainās. Viņš savas runas beigās arī pateicās kolēģiem un līdzšinējam partijas vadītājam Andrim Piebalgam, savukārt Āboltiņai uzdāvināja grāmatu, kurā esot rakstīts par to, kāpēc politika un reliģija šķiro cilvēkus.

Sestdien "Vienotības" kongresā notiks jauna valdes priekšsēdētāja un politiskā spēka vadības vēlēšanas. Uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu iepriekš bija izvirzītas ekonomikas ministra, Ministru prezidenta biedra Arvila Ašeradena un partijas priekšsēdētāja vietnieka Smiltēna kandidatūras.

Smiltēns paziņoja, ka izstāsies no partijas un savu kandidatūru atsauks.

Kongresam bija izvirzīti 328 delegāti, un no rīta bija reģistrējušies 257 "Vienotības" biedri.

Tags

Edvards Smiltēns Vienotība

Comment Form