Sociālajai nozarei Rīgas pašvaldība šogad plāno tērēt 44,2 miljonus latu, liecina pašvaldības dokumenti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sociālai aizsardzībai 2009.gada pamatbudžeta programmās bez investīcijām paredzēti 44,2 miljoni latu jeb 10,5% no pašvaldības pamatbudžeta izdevumu kopējā apjoma. No minētās summas pašvaldības iedzīvotājiem 2009.gada pamatbudžetā paredzēts finansējums 13,4 miljonu latu jeb 30,4% apmērā no sociālās aizsardzības nozarei paredzētajiem izdevumiem.

Sociālās aizsardzības budžeta programmām, kas saistītas ar pabalstu izmaksām - palīdzībai Rīgas pilsētas iedzīvotājiem, pabalstiem jaundzimušajiem rīdziniekiem, pabalstiem aizgādņiem un aizbildņiem un citiem -, kā arī bērnu, veco ļaužu uzturēšanās iestāžu, pansionātu, patversmju un sociālo dienestu uzturēšanas izdevumiem finansējums paredzēts iepriekšējā gada līmenī vai arī tas samazināts ne vairāk kā par 10% līdz 15%.

Dzīvojamo telpu atbrīvošanas pabalstu programmai 2009.gadam pamatbudžetā paredzēti 3,36 miljoni latu, kas ir par 11,7 miljoniem latu mazāk nekā pērn. Šī summa vienādās daļās tiks ņemta no valsts un pašvaldības finansējuma.

Rīgas pašvaldības 2009.gada pamatbudžeta investīciju programmā sociālās nozares objektiem plānoti 2,67 miljoni latu, tajā skaitā sociālās dzīvojamās mājas Lomonosova ielā būvniecībai - 2,25 miljoni latu, dienas aprūpes centra izveidei 300 bezpajumtniekiem Rīgas Latgales priekšpilsētā - 0,35 miljoni latu un invalīdu pacēlāju izbūvei - 0,07 miljoni latu.

Kā ziņots, 17.februārī domnieki pieņēma pašvaldības šī gada budžetu. Rīgas pašvaldības ieņēmumi šogad plānoti 475,5 miljoni latu, bet izdevumi - 498,1 miljons latu. Līdz ar to veidojas aptuveni 22,5 miljonu latu liels budžeta deficīts.

Ieņēmumi galvaspilsētas pamatbudžetā veido 430,9 miljonus latu, bet izdevumi - 453,9 miljonus latu. Savukārt speciālajā budžetā gan ieņēmumi, gan izdevumi plānoti 44,7 miljonu latu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form