Šogad papildtermiņā eksāmenus kārtos 1495 vidusskolēni
Foto: Shutterstock

Šogad papildtermiņā eksāmenus kārtos 1495 vidusskolas skolēni, informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) Sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

650 skolēni šodien papildtermiņā kārto eksāmenu angļu valodā, no kuriem 51 to kārto optimālā līmenī. 38 no skolēniem kārtos tikai noteiktu daļu no eksāmena. Papildus pieci skolēni šodien papildtermiņā kārto eksāmenu vācu valodā, no kuriem viens skolēns kārto optimālā līmeņa eksāmenu.

302 skolēni 15. jūnijā papildtermiņā kārtos eksāmenu latviešu valodā, no kuriem 17 skolēni eksāmenu kārtos optimālā līmenī. 11 no skolēniem kārtos tikai noteiktu daļu no eksāmena. Savukārt Latvijas un pasaules vēsturē pieci skolēni papildtermiņā eksāmenu kārtos 20. jūnijā.

361 skolēni 17. jūnijā papildtermiņā kārtos eksāmenu matemātikā, no kuriem 19 kārtos eksāmenu optimālā līmenī, bet četri kārtos eksāmenu vispārīgā līmenī.

19 skolēni 22. jūnijā papildtermiņā kārtos eksāmenu bioloģijā, seši skolēni 29. jūnijā papildtermiņā kārtos eksāmenu fizikā, bet astoņi skolēni 27. jūnijā papildtermiņā kārtos eksāmenu ķīmijā.

139 skolēni 10. jūnijā papildtermiņā kārtoja eksāmenu krievu valodā.

2021./2022. mācību gada noslēgumā pirmo reizi vidusskolēniem tika piedāvāta iespēja izvēlēties kārtot valsts pārbaudes darbus atbilstoši pilnveidotajam mācību saturam un jaunajiem standartiem.

Optimālā līmeņa eksāmenus latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā kārto skolēni, kuri pabeiguši ir kursus priekšmeta optimālajā līmenī. Šis ir pirmais mācību gads, kad skolēni – šī gada 11. klašu grupās ­– varēs pirmo reizi kārtot eksāmenus saskaņā ar jauno vispārējās vidējās izglītības standartu.

Iepriekš ziņots, ka izglītojamiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevar piedalīties eksāmenā, tiek nodrošināta iespēja kārtot eksāmenu papildtermiņā no 9. jūnija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form