Šovakar LTV 1.kanālā diskusijas “Kas notiek Latvijā?” temats ir kārtējais mandāta pagarinājums Latvijas karavīru misijai Irākā un ar to saistītie politiskie, tiesiskie, militārie un cilvēciskie aspekti

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Salīdzinot ar iepriekšējām reizēm, šobrīd Latvijas līdzdalības pagarinājumam jau ir citādi apstākļi – Irākā jau noticis referendums par konstitūciju, decembrī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, respektīvi, veidojas vietējā pašpārvalde. Vienlaikus, vairākas Eiropas valstis aptur savu dalību militāristu aktivitātēs Irākā. Uz šī fona ir dažādi scenāriji par ASV un ANO nostāju par turpmāko ārvalstu militāro spēku klātbūtni Irākā, to statusu un uzdevumiem. Līdz ar to būtu pamats sagaidīt no politiķiem, gan līdz šim valdībā, gan turpmāk, spriežot Saeimā, lēmuma pamatojumu un prognozes, kas atbilst starptautiskajam kontekstam. Taču pagaidām neko tādu nedzird – valdība vakar šo jautājumu izskatījusi slēgtā sēdē.

Kā zināms, Latvijas iekšpolitikā Irākas jautājums kļuvis par politisko strīdu objektu, arī valdošajā koalīcijā – saistībā ar ZZS iebildēm pret partneru nostāju. Šai sakarībā jautājumi ir no otras puses – ciktāl šāda nostāja ir politiski pamatota, bet ciktāl tas ir tikai lēts populisms, ņemot vērā sabiedriskās domas aptauju datus, ka vairākums ir pret mūsu karavīru atrašanos Irākā.

Situācija saistībā ar Latvijas misiju Irākā liek uzdot arī plašākus jautājumus par Latvijas prioritātēm starptautiskā mērogā – gan militārās, gan civilās misijās, par šo misiju kvalitāti un apjomu, ņemot vērā gan materiālos, gan morālos aspektus. Raidījumā piedalīsies: aizsardzības ministrs Einars Repše, Saeimas ārlietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle, Saeimas deputāts Arvīds Ulme, bijušais aizsardzības ministrs Ģirts Kristovskis, Ārpolitikas institūta vadītājs Atis Lejiņš, akcijas “Es par mieru” atbalstītāja Liāna Langa, politoloģe un sabiedriskā aktīviste Kristīne Gaugere Raidījuma sākums plkst.21.20 LTV 1.kanālā, e-pasts skatītāju viedokļiem un jautājumiem: kasnotiek@ltv.lv

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form