SPRK apstiprina par 10% zemākus siltumenerģijas ražošanas tarifus 'Rēzeknes siltumtīkliem'
Foto: DELFI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) padome 16. aprīlī apstiprinājusi AS "Rēzeknes siltumtīkli" zemākus siltumenerģijas ražošanas tarifus. Siltumenerģijas ražošanas tarifi no 1. maija būs par aptuveni 10% zemāki, informē SPRK.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Siltumenerģijas ražošanas tarifs AS "Rēzeknes siltumtīkli" koģenerācijas stacijā Rīgas un N. Rancāna ielā būs 33,07 EUR/MWh, kas ir par 10,8% zemāks, nekā šobrīd spēkā esošais. Savukārt ražošanas tarifs Atbrīvošanas alejā – 35,47 EUR/MWh, kas ir par 10,6% mazāks. Minētie tarifi nav gala tarifi lietotājiem.

Siltumenerģijas ražošanas tarifi samazinājušies, pateicoties dabasgāzes cenas samazinājumam. Kā rezultātā AS "Rēzeknes siltumtīkli" kurināmā izmaksu samazinājums veido 11,7%.

"Redzam, ka dabasgāzes cenas lejupslīde tirgū atstāj pozitīvu ietekmi uz kurināmo izmaksu samazinājumu vairākiem Latvijā esošiem siltumapgādes komersantiem, tostarp AS "Rēzeknes siltumtīkli". Gaidāms, ka drīzumā komersants varētu vērsties SPRK ar jaunu tarifu projektu, kas tieši attiecināms uz galalietotājiem, kurā iekļaujams būtisks kurināmā izmaksu ietaupījums," skaidrojusi Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) saražotās siltumenerģijas pakalpojumu tarifiem AS "Rēzeknes siltumtīkli" iesniedza SPRK šā gada 31. martā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SPRK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form