ST saņemti jau vairāk nekā 900 pieteikumi par pensiju samazināšanu
Foto: F64

Pieteikumu skaits Satversmes tiesā (ST), kuros apstrīdēti grozījumi Pensiju likumā, patlaban pārsniedz 900, informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc Kovalevska teiktā, ST kancelejā kopš 29.jūnija līdz šim reģistrēti 826 pieteikumi - individuālie un vairāku personu kopīgi iesniegtie, kuros apstrīdēti grozījumi Pensiju likumā, bet ap 100 pieteikumu vēl kancelejā gaida, kad ST darbinieki tos reģistrēs kā tiesā saņemtus dokumentus.

Patlaban ST vēl nav ierosinājusi nevienu lietu. Atsevišķi saņemtie pieteikumi pieņemti un nodoti izvērtēšanai tiesnešu kolēģijai, kas tad arī mēnesi lemj par lietas ierosināšanu vai atteikšanos to darīt, piebilda ST pārstāve.

Līdz šim neviena pieteikuma iesniedzējam nav atbildēts, ka viņa pieteikums, piemēram, nav piekritīgs izskatīšanai ST.

Izmaiņas likumā paredz no 1.jūlija atņemt nestrādājošiem pensionāriem 10% un strādājošiem pensionāriem 70% no aprēķinātās un uz mūžu piešķirtās vecuma pensijas.

ST jau 30.jūnijā sāka saņemt pieteikumus, kuros cita starpā tika apstrīdēts Saeimas pieņemtais likums "Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam".

Lai iesniegtu konstitucionālo sūdzību par grozījumiem likumos, kas noteic pensiju un algu samazinājumu no šā gada 1.jūlija, ST jūlija sākumā veidojās pat pieteicēju rinda un dienas pirmajā pusē savu kārtu pieteikuma vai sūdzības iesniegšanai ST gaidījušas ap 20 personu, neskaitot parastus interesentus, kuri uz ST devušies, jo "dzirdējuši pa radio" par iespēju sūdzēties konstitucionālajā tiesā, taču tam iepriekš nav nopietni gatavojušies.

ST vērsās pie sabiedrības un aicināja pieteikumu iesniedzējus pēc iespējas apvienoties un sniegt kopīgus pieteikumus, norādot vienu kontaktpersonu, jo saskaņā ar likumu individuāla pieteikuma gadījumos tiesai ir pienākums katram sniegt individuālo atbildi, kas savukārt prasa lielus izdevumus pasta pakalpojumu un kancelejas preču apmaksai.

Kovalevska atgādināja, ka konstitucionālajā sūdzībā ir jānorāda gan sūdzības iesniedzējs, institūcija vai amatpersona, kas izdevusi apstrīdēto aktu jeb tiesību normu, jāsniedz lietas faktisko apstākļu izklāsts, kā arī sūdzības juridiskais pamatojums, kas nozīmē, ka personai jāpierāda, ka tai radīts tiesību aizskārums.

Tāpat nepieciešams iesniegt prasījumu ST ar norādi, kas no tiesas tiek lūgts.

1.jūlijā stājās spēkā izmaiņas vairākos likumos, kas paredz virkni atalgojumu, pensiju un citu sociālo maksājumu samazinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form