Satversmes tiesa pēc 36 iedzīvotāju iesnieguma ierosinājusi lietu par Grobiņas novada teritoriālo plānojumu Medzes pagastā, kas cita starpā paredz arī vēja ģeneratoru apbūves teritorijas, informē tiesa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ST vērtēs plānojuma atbilstību ST noteiktajām tiesībām uz īpašumu un tiesībām dzīvot labvēlīgā vidē.

Pieteikumu iesniedzēji – 36 Grobiņas novada iedzīvotāji – iebilst pret vēja ģeneratoru apbūves teritoriju noteikšanu Medzes pagasta teritorijā. Sūdzības iesniedzēji uzskata, ka vēja ģeneratori radīšot kaitējumu "Natura 2000" teritorijām, degradēšot ainavu, pazemināšot īpašumu vērtību, nelabvēlīgi ietekmēšot iedzīvotāju veselību, kā arī ierobežošot potenciālās tūrisma un rekreācijas uzņēmējdarbības iespējas. Turklāt pieteikumā norādīts uz vairākiem procesuālajiem pārkāpumiem, kas esot pieļauti plānojuma izstrādes gaitā.

Grobiņas novada dome ir uzaicināta līdz šā gada 16.septembrim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu. Lietas sagatavošanas termiņš ir 16.decembris.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form