Centra rajona tiesa otrdien žurnālistam Kārlim Streipam lika publiski atvainoties Latvijas Nacionālās frontes (LNF) aktīvistēm, tā dēvētajām "Gardas meitenēm", Līgai Muzikantei un Līgai Krieviņai, kuras viņš Latvijas Radio raidījuma "Mūsu viesis" laikā nosauca par kazām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Streipam arī katrai no meitenēm jāsamaksā 50 latu par morālo kaitējumu un jāatlīdzina piecus latus lielie tiesu izdevumi. Tiesas spriedumu vairāki Gardas meiteņu atbalstītāji sagaidīja ar aplausiem.

BNS novēroja, ka tiesas sēdes starplaikā "Gardas meiteņu" atbalstītāji skaļi pauda savu neapmierinātību ar Streipa darbību radio un ar viņa eksistenci šajā valstī un pasaulē vispār. Vairākas vecāka gadagājuma sievietes un vīrietis Streipam piedēvēja gan okupanta, gan absolūta ļaunuma iemiesotāja slavu.

"Gardas meiteņu" atbalstītāji sašutumu pauda arī tiesas sēdes laikā, bet tiesnesis Raimonds Buls viņus nokaunināja, norādot uz viņu pieklājības trūkumu un aicināja neizmantot tiesu savas izrādes scenogrāfijai.

Muzikante un Krieviņa prasību bija pamatojušas uz faktu, ka "Streips ir slims, viņam ir psihoseksuālas problēmas, tādēļ viņš nedrīkst strādāt radio".

Prasības iesniedzēja Muzikante tiesā vairākas minūtes izklāstīja savu uzskatu par Streipa seksuālo orientāciju un tās graujošo iespaidu uz viņa domāšanu. Viņa emocionāli norādīja, ka "Streips, nosaucot mani par kazu, mani psiholoģiski ievainoja, jo kazas dzīvo kūtī. Vislielākais šoks man bija par to, ka mana meitiņa raudāja par citu bērnu ņirgāšanos, kuri viņai teica, ka viņas mamma ir kaza".

Arī tiesnesis nespēja palikt vienaldzīgs pret zālē valdošajām emocijām. Kad Muzikante klāstīja par vēlmi pasargāt savus bērnus no Streipam līdzīgiem cilvēkiem, tiesnesis viņai jautāja, vai Jūsu bērni ģimenē saņem mīlestību? Muzikante atbildēja apstiprinoši, un tiesnesis viņu uzmundrināja, sakot, ka "tad jau viss ir kārtībā un nekādi onkuļi no sliktās sabiedrības nespēs viņus sabojāt".

Tāpat pēc "Gardas meiteņu" apstiprinājuma par prasības uzturēšanu tiesnesis smaidot teica, ka "sievietes nekad nepiedod". Muzikante un Krieviņa tienesim atcirta, ka "mēs, sievietes, piedodam, bet cīnāmies par taisnību", uz ko tiesnesis atbildēja ar repliku: "Svēta lieta!"

Tiesas sēdes laikā Muzikante un Krieviņa Streipu dēvēja dažādos specifiskos medicīniskos terminos, bet kategoriski noliedza Streipa advokātes Daces Jenavas aizrādījumu, ka arī viņas šādā veidā aizvaino žurnālistu.

Muzikante Streipu nepārtraukti dēvēja par pederastu, uzskatot, ka šis vārds ir sinonīms vārdam 'gejs'. Diskusiju karstumā tiesnesis jautāja Streipam par to, kāpēc viņš neiesniedz pretprasību par goda un cieņas aizskaršanu, bet žurnālists norādīja, ka "nenolaidīsies līdz tiesāšanās līmenim".

Streips debatēs norādīja, ka zvanītāja Maruta, uzdodot provokatīvu jautājumu, kāpēc vienā kamerā ar pederastu Eisaku nesēž pederasts Streips, mēģināja pārtraukt raidījumu, kurā tiešajā ēterā viesojās toreizējais Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Vitolds Zahars. Uz šo jautājumu Streips atbildējis: "Ai, Maruta!.. Es nesaprotu, jaunkundzes, kur jums ir smadzenes palikušas visām? .. tā kā ir tādas kazas kā Līga Krieviņa, Līga Muzikante un šī Maruta, tad jaunas sievietes vairs raidījumā nepiedalīsies, jo ir pierādījušas, es baidos lietot vārdu sieviete vispār, ir pierādījušas savu neuzticamību. Tāpēc ejiet jūs visas un mērcējiet galvas kaut kur."

Advokāte Jenava tiesā norādīja, ka "Gardas meitenes" jau ilgāku laiku laikrakstā "DDD" publicēja Streipu nonicinošus rakstus. "Pamazām izveidojās negatīvs fons, un nav brīnums, ka pēc Marutas zvana žurnālists bija satraukts un teica emocionālus vārdus," sacīja advokāte. Arī Streips norādīja, ka "automātiski saistīju kopā šo zvanītāju ar "Gardas meitenēm", kuras jau nemitīgi par šo tēmu runā".

"Ja es būtu gribējis pateikt kaut ko rupju par šo zvanītāju vai "Gardas meitenēm", ticiet man, es zinātu daudz sulīgākus vārdus. Es salīdzinājumu ar kazu nelietoju aizvainojošā nozīmē," atzina Streips.

Viņš par asajiem vārdiem atvainojies jau nākamās dienas raidījumā, tomēr "Gardas meitenes" pieprasa, lai arī tiesa liktu žurnālistam atvainoties.

Streips BNS pēc tiesas norādīja, ka spriedumu noteikti nepārsūdzēs. "Kā tiesa lemj... Es savus uzskatus nemainīšu," spriedumu komentēja žurnālists.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form