Strēlnieku ielā atjaunos vēsturisko manēžas ēku, nojauks graustus un būvēs dzīvokļus
Foto: LETA

Rīgā, Strēlnieku ielā 8, kur patlaban atrodas pamestā un nolaistā vēsturiskā manēžas ēka un vairāki grausti, taps multifunkcionāls komplekss ar dzīvojamo apbūvi un publisku apbūvi, informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zemesgabals Strēlnieku ielā atrodas Rīgas vēsturiskā centra apkaimē, kvartālā starp Strēlnieku un Emiļa Melngaiļa ielu, Antonijas un Dzirnavu ielu. Gan zeme 3959 kvadrātmetru platībā, gan uz tās esošās ēkas pieder SIA "Bradley Technics Limited". Ēku kompleksā ir 11 vienstāva un divstāvu ēkas, kas celtas ap 1965.gadu un iepriekš izmantotas sporta mērķiem, bet patlaban atrodas avārijas stāvoklī un ir atzīstamas par bīstamiem objektiem gan no ugunsdrošības viedokļa, gan antisanitāro un kriminogēno apstākļu dēļ.

Starp bezvērtīgiem graustiem atrodamas arī divas vērtīgas ēkas - laikā no 1895. līdz 1896.gadam uzceltā "Rīgas rikšotāju biedrības manēža", kas celta eklektisma stilā pēc arhitekta Kārļa Felsko projekta un ir atzīta par vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli, un pie manēžas piebūvētā administratīvā ēka, kurai piešķirts kultūrvēsturiski vērtīgas ēkas statuss. Manēžas ēkas jumts patlaban ir avārijas stāvoklī, tai ir sapuvusi grīda un daļēji sabrukušas iekšējās sienas.

"Bradley Technics Limited" būvniecības iecere paredz rekonstruēt manēžas ēku un tās piebūvi, bet mazvērtīgo apbūvi nojaukt un tās vietā būvēt jaunu multifunkcionālu ēku kompleksu ar publiskai funkcijai atļauto palīgizmantošanu, ne mazāku kā 30%.

Saskaņā ar projektēšanas biroja "Arhis" izstrādāto projektu uz zemesgabala paredzēts izvietot trīs savstarpēji bloķētus apjomus, tai skaitā rekonstruējamo manēžas ēku un piebūvi. Jaunbūves būs divus līdz sešus stāvus augstas, un tās nepārsniegs 24 metru augstumu. Apjoms pie Strēlnieku ielas tiks atvēlēts publiskajai funkcijai, bet pie dienvidaustrumu robežas iecerēts izbūvēt divu līmeņu autostāvvietu ar apzaļumotu jumtu.

Tādējādi tiks sakārtota pašlaik degradējošā vide zemesgabalā, tās vietā radot mūsdienīgu un kvalitatīvu apbūvi un labiekārtojot zemesgabalu, turklāt tiks saglabāts un rekonstruēts arhitektūras piemineklis.

Kopējais apbūves laukums būs 3321 kvadrātmetrs. Projektējamās jaunbūves apjoms būs 9023 kvadrātmetri, bet rekonstruējamais apjoms - 2419,72 kvadrātmetri. Projektā tiks izbūvēts 71 dzīvoklis, 60 autostāvvietas, kā arī izveidota zaļā zona 193 kvadrātmetru platībā.

Būvdarbus plānots sākt jau šā gada septembrī vai oktobrī, bet plānotais būvniecības laiks būs apmēram 18 mēneši.

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana notikusi šā gada sākumā no 17.februāra līdz 17.martam Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā. Būvniecības publiskās apspriešanas prezentācijas dalībnieki pauduši pretrunīgsa atsauksmes - iedzīvotāji gan priecājas, ka degradētā vide beidzot tiks sakārtota, gan raizējas, ka būvdarbi varētu nelabvēlīgi ietekmēt blakus māju pamatus.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien atbalstījusi šo būvniecības ieceri, bet gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form