Svētku laikā Covid-19 izplatījies jauniešu vidū, secina epidemiologi
Foto: Shutterstock

Izteikts Covid-19 saslimstības pieaugums novērojams jauniešu vidū, kuri inficējušies svētku nedēļas laikā, portālu "Delfi" informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izteiktāks saslimstības pieaugums vērojams 15 līdz 49 gadus vecu cilvēku vidū, un īpaši – 15-19 gadus veco jauniešu vidū. Epidemiologi norāda, ka šobrīd pozitīvs tests ir tiem cilvēkiem, kuri inficējušies svētku nedēļas laikā – aptuveni no 24. līdz 30. decembrim.

Ģeogrāfiski slimības izplatības pieaugums novērojams visos Latvijas reģionos, izņemot Rīgu, kur vērojama saslimstības stabilizācijas tendence, tādējādi apliecinot piemēroto drošības pasākumu efektivitāti.

Izvērtējot aktuālos epidemioloģiskos datus Latvijā, var novērot, ka saslimstība ar Covid-19 joprojām pieaug, un jaunatklāto gadījumu skaits ir ļoti augsts.

Pozitīvo gadījumu skaits pieaudzis par 14,7%, un kopumā bija 7071 inficēto jeb vidēji 1010 jauni gadījumi dienā.

Pirms nedēļas dienā bija vidēji 881 inficētais dienā un kopumā 6167 saslimšanas gadījumi.

Aizvadītajā nedēļā tika veikti kopumā 75 846 testi, un pozitīvo testu īpatsvars bija 9,3%. Veikto Covid-19 testu skaita dinamika pieaugusi par 44,8%, vidēji dienā tika veikti 10 835 testi.

Pieaugot inficēto cilvēku skaitam, turpina palielināties ar Covid-19 stacionēto pacientu skaits. Septiņu dienu laikā stacionēto skaits pieaudzis par 11,4%, slimnīcās nokļuva vidēji 134 cilvēki dienā. Pirms septiņām dienām bija120 stacionētu pacientu dienā.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati uz 11. janvāri liecina, ka šobrīd Latvijas stacionāros ar vidēji smagu un smagu Covid-19 norises gaitu ārstējas kopumā 1200 pacienti.

Portāls "Delfi" jau rakstīja, ka Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, veicot Covid-19 paņemto paraugu sekvenēšanu, viena Covid-19 pacienta paraugā ir konstatējis jaunā koronavīrusa variantu, kas saistīts ar ceļojumu uz Apvienoto Karalisti.

Lai samazinātu jaunā vīrusa paveida izplatīšanās risku, visiem, kuri ierodas Latvijā no Apvienotās Karalistes, obligāti jāveic Covid-19 tests un stingri jāievēro 10 dienu pašizolācijas prasības. Epidemiologi mudina ikvienu iedzīvotāju vēl rūpīgāk ievērot noteiktos drošības pasākumus un mazināt savstarpējos tiešos kontaktus ar cilvēkiem, ar kuriem ikdienā nedzīvo vienā mājsaimniecībā.

Jau ziņots, ka līdz 25. janvārim Veselības ministrija (VM) lēmusi pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma, ja ir saslimšanas simptomi. Šajā laikā VM analizēs, vai veidojas rindas uz paraugu nodošanu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Iebraucot no Apvienotās Karalistes pieteikties Covid-19 bezmaksas testam bez ģimenes ārsta nosūtījuma var arī gadījumos, kad saslimšanas simptomu nav.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SPKC Koronavīruss Covid-19 NVD Slimību profilakses un kontroles centrs Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form