Tiesa atjauno amatā BKUS lietā aizturēto Lisenko, viņš darbu neturpinās
Foto: F64

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 6.aprīlī apmierinājusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) korupcijas lietā aizturētā Aivara Lisenko prasību pret slimnīcu par darba tiesisko attiecību uzteikšanas atzīšanu par spēkā neesošu un prasītāja atjaunošanu darbā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja tiesā, par labu Lisenko nolemts piedzīt arī atlīdzību par darba piespiedu kavēšanu vidējās izpeļņas - 1693 latu - apmērā.

6.aprīļa spriedums daļā par Lisenko atjaunošanu amatā un par vidējās izpeļņas piedziņu ir izpildāms nekavējoties, bet pilns spriedums šajā prasības lietā ir pieejams no 8.aprīļa, savukārt pēc tam 20 dienu laikā to ir iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Tomēr, neraugoties uz tiesas nolēmumu, Lisenko darbu slimnīcas saimniecības direktora amatā neturpinās.

Kā informēja Bērnu slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Romēna Namniece, iestādei ar Lisenko tomēr izdevies vienoties par darba attiecību pārtraukšanu.

Namniece skaidro, ka Bērnu slimnīca darba līgumu ar Lisenko uzteica, pamatojoties uz darba likuma 101.panta 1.daļas 3.punktu, kurā teikts, ka darbinieku var atbrīvot, ja viņš, veicot darbu, rīkojies pretēji labiem tikumiem, un šāda rīcība nav savienojama ar darba tiesisko attiecību turpināšanu.

Kā norādīja slimnīcā, laikā, kamēr Lisenko un arī slimnīcas valdes loceklis Arnis Kramzaks atradās apcietinājumā, abi šie darbinieki tika atlaisti.

Februārī noslēdzās konkurss uz BKUS saimniecības (tehniskā) direktora vakanto amata vietu, kurā uzvarēja Ināra Zaharāna, iepriekš pastāstīja Namniece.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form