Tiesa atzīst vēl vienu LGBT pāri par ģimeni
Foto: LETA

Administratīvā apgabaltiesa 15.jūnijā atzina vēl vienu seksuālo minoritāšu pāri ģimeni, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa konstatēja publiski tiesisko attiecību pastāvēšanu un atzina, ka starp abām pieteicējām pastāv ģimenes attiecības Satversmes 110. panta izpratnē.

Spriedumu var pārsūdzēt Augstākajā tiesā (AT) viena mēneša laikā no sprieduma sastādīšanas dienas.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka prasību tiesā iesniegušas Jana Jarinovska un Lilita Poriete. Šis bija pirmais viendzimuma pāra pieteikums par ģimenes fakta atzīšanu. Savukārt vēlāk tika iesniegti apmēram 30 līdzīgi pieteikumi.

Jarinovskas un Porietes lieta kļuvusi par ceturto, kurā viendzimuma pāris tiek atzīts par ģimeni.

Iepriekš LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" pārstāvis Kaspars Zālītis skaidroja, ka pāri vērsušies tiesā, lai tā konstatētu ģimenes faktu viņu attiecībās. "Pāri prasa konstatēt ģimenes faktu atbilstoši tam, ko lēmusi AT pagājušā gada decembra spriedumā," skaidroja "Mozaīkas" vadītājs.

AT Administratīvo lietu departaments 2021.gada izskaņā atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu un nodeva jaunai izskatīšanai lietu, kurā kāds viendzimuma pāris tiesājas ar valsti par savas ģimenes juridisku atzīšanu.

Tiesa konstatēja, ka pašlaik valstī trūkst normu viena dzimuma pāru attiecību reģistrācijas jomā, tāpēc AT norādīja - līdz brīdim, kad likumdevējs būs izveidojis atbilstošu tiesisko regulējumu, tiesas ar saviem spriedumiem var konstatēt, vai konkrētu personu attiecības ir atzīstamas par ģimenes attiecībām Satversmes 110. panta izpratnē, un šādi spriedumi aizstātu valsts īstenotu šo attiecību reģistrāciju.

Kā skaidroja Zālītis, pēc šī AT lēmuma sekoja vairāku prasību sagatavošana tiesai. Pieteikumi iesniegti vairākās Latvijas administratīvajās tiesās, dažādos Latvijas reģionos, ņemt vērā šo pāru dzīvesvietas.

Zālītis vērtēja, ka pašlaik Latvijā nav iespējami citi veidi, kā pāru attiecības oficiāli atzīt par ģimeni. "Praktiski neeksistē neviens cits veids, kā valsts varētu saredzēt šos pārus. Šis ir vienīgais solis, kā viendzimuma pāri var tikt saredzēti valsts priekšā," pieteikumus tiesā pamatoja Zālītis.

Apvienības "Mozaīka" pārstāvis piebilda, ka apvienība ir priecīga, ka izskatīšanai parlamentā tiek virzīts Civilās savienības likumprojekts. "Domāju, ka priekšā vēl ir ļoti daudz diskusijas par šo likumprojektu, bet mēs ceram, ka likumprojekta izskatīšanas laikā kāds regulējums tiks pieņemts," piebilda Zālītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

LGBTQ LR Augstākā tiesa Satversme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form