Tiesa neatceļ Ušakovam piespriesto sodu par soctīklošanu svešvalodās
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstājusi negrozītu Valsts valodas centra (VVC) direktora lēmumu piemērot Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) 140 eiro lielu naudas sodu par pašvaldības īstenoto saziņu sociālajos tīklos krievu un angļu valodā, vēsta raidījums "LNT Ziņas Sešos".

No sprieduma secināms, ka pašvaldībai saziņā ar iedzīvotājiem arī sociālajos tīklos jālieto tikai valsts valoda.

Ušakovs centra direktora lēmumu bija pārsūdzējis tiesā, taču tiesa pievienojās VVC viedoklim. Spriedumu gan vēl ir iespējams pārsūdzēt, un Ušakovs atzina, ka to arī plāno darīt.

Valsts valodas likums nosaka, ka valsts un pašvaldības iestādes sabiedrības informēšanai paredzēto informāciju sniedz tikai valsts valodā un tikai atsevišķos izņēmuma gadījumos svešvalodā.

"Tās ir likuma nepārprotamas prasības, bet arī no cilvēciskā viedokļa, ja mēs vēlamies iesaistīt cilvēkus, kas mums līdzās runā citā valodā, piemēram, krievvalodīgos. Mēs ne vien nepalīdzam viņiem integrēties, mēs vienkārši liekam akmeņus viņu ceļā, šajā integrācijas ceļā," klāstīja VVC direktora vietniece Ingrīda Bērziņa.

Latvijas tiesu sistēmas praksē šis ir pirmais spriedums, kas skar pašvaldības saziņu sociālajos tīklos, norāda raidījums.

Kā ziņots, VVC arī sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā saistībā ar "Ēnu dienas" pasākuma norisi Rīgas domē, kad uz dalībnieku jautājumiem Ušakovs atbildēja krievu valodā.

Tags

Nils Ušakovs Valsts valodas centrs

Comment Form