Tiesa piemēro apcietinājumu pazudušajai Stabiņai
Foto: F64

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pirmdien piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu – kukuļņemšanā apsūdzētajai bijušajai Rīgas domes amatpersonai Ārijai Stabiņai, portālam “Delfi” apstiprināja tiesas pārstāvis Jānis Jaksons.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Drošības līdzekli Stabiņai lūdza piemērot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un tiesa šo lūgumu apmierināja. Tiesas lēmumu gan 10 dienu laikā vēl var pārsūdzēt.

Jau vēstīts, ka ilggadējo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Stabiņu aizdomās par kukuļņemšanu aizturēja septembrī. Ierēdne divus mēnešus pavadīja apcietinājumā, bet tad atbrīvota pret 15 000 latu drošības naudu un uzrakstījusi atlūgumu darbavietai. 31.maijā prokuratūra sāka Stabiņas kriminālvajāšanu, taču pēc apsūdzības raksta viņa neatnāca un atsūtīja slimības lapu.

Kā svētdien vēstīja "TV3" raidījums "Nekā Personīga", Stabiņa ir pazudusi - viņa atstājusi atvadu vēstuli un viņas atrašanās vieta nav zināma. Iepriekš Stabiņai kā drošības līdzeklis bijis noteikts arī aizliegums izbraukt no valsts.

Jaksons pastāstīja, ka, visticamāk, tagad tiks izdots Eiropas apcietinājuma orderis, un tad bijusī ierēdne tiks izsludināta starptautiskā meklēšanā.

Jau vēstīts, ka Stabiņa vēstulē bērniem skaidrojusi, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām viņa to pamet. Kā piebilst „Nekā Personīga", pēc vēstules konteksta ir nojaušams, ka Stabiņa neatgriezīsies.

Stabiņas kaimiņi Ādažos esošās savrupmājas saimnieci nav redzējuši aptuveni divas nedēļas, savukārt tuvinieki policijā ar lūgumu sākt sievietes meklējumus nav vērsušies, vien atklājuši atstātās vēstules saturu, ziņo raidījums.

Šonedēļ māju pārmeklējuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki. Par apsūdzētās atrašanās vietu informācijas neesot arī viņas advokātiem.

Jau vēstīts, ka Stabiņa saukta pie kriminālatbildības pēc likuma pantiem par kukuļņemšanu un dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu, viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā, vai ja ar to nodarīts būtisks kaitējums pašvaldības interesēm un šāda nodarījuma organizēšanu, kā arī dienesta viltojumu un nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā.

Krimināllikums par kukuļņemšanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai arī naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem.

Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu mantkārīgā nolūkā vai personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā nodarīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, likums kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Kopsakarā ar šo pantu pie kriminālatbildības Stabiņa saukta arī par šāda nodarījuma organizēšanu.

Savukārt likuma pants par dienesta viltojumu - dokumenta viltošanu vai apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu, ja to mantkārīgā nolūkā izdarījusi valsts amatpersona, kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Likums par nepatiesu ziņu norādīšanu ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, kā sodu paredz piemērot īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka iepriekš korupcijā šajā lietā tika vainota Rīgas domes (RD) Dzīvokļu pārvaldes vadītāja Stabiņa, kā arī Dzīvokļu pārvaldes Protokolu nodaļas vadītāja Ļena Paščenkova un privātpersona Tatjana Fjodorova.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ārija Stabiņa KNAB Korupcija TV3
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form