Tiesībsargs: nedrīkst administratīvi sodīt par pašvaldības maksas stāvvietu neapmaksāšanu
Foto: DELFI

Tiesībsargs Juris Jansons konstatējis nepareizu praksi Saulkrastu pašvaldības policijas rīcībā, uzliekot administratīvos sodus, ja persona nav samaksājusi par pašvaldības maksas autostāvvietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja Tiesībsarga birojā, Jansons nosūtījis vēstuli Saulkrastu novada pašvaldībai par administratīvo sodu nepamatotu piemērošanu par pašvaldības maksas stāvvietu neapmaksāšanu.

Tiesībsargs ir vērsies arī pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ar lūgumu – ja tiek konstatēts, ka arī citās pašvaldībās iedzīvotāji tiek administratīvi sodīti par pašvaldību maksas stāvvietu neapmaksāšanu, uzdot attiecīgajām pašvaldībām nekavējoties pārtraukt šādu praksi un izstrādāt tiesisku, normatīvajam regulējumam atbilstošu pašvaldības maksas stāvvietu pārvaldības kārtību.

Atbildes termiņš ir noteikts kā šī gada 1. jūnijs.

Tiesībsarga birojā skaidro, ka pašvaldības kā atvasinātas publiskās personas pašas nevar veikt darbības saistībā ar maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un uzraudzīšanu, līdz ar to šīs darbības pašvaldības interesēs un uzdevumā veic pašvaldības kapitālsabiedrības.

Pēc tiesībsarga paustā, nesamaksājot par automašīnas novietošanu pašvaldības maksas stāvvietā, netiek pārkāpts Ceļu satiksmes likums. Pašvaldības maksas stāvvietas neapmaksāšana ir civiltiesiskas saistības neizpilde, par kuru nevar piemērot administratīvo atbildību.

Nepareizi interpretējot Ceļu satiksmes noteikumu un Ceļu satiksmes likuma normas, tādējādi līgumsoda vietā nepamatoti piemērojot administratīvos sodus cilvēkiem, kas nav samaksājuši par pašvaldības maksas stāvvietas izmantošanu, pašvaldība ir pārkāpusi labas pārvaldības un tiesiskuma principus, norāda Tiesībsarga birojā.

Līdz ar to tiesībsargs Saulkrastu novada pašvaldībai rekomendē nekavējoties pārtraukt tādu personu administratīvo sodīšanu, kuras nav samaksājušas par Saulkrastu novada pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldīto maksas stāvvietu izmantošanu.

Tāpat viņš aicina izveidot jaunu kārtību, kādā tiek veikta pašvaldības maksas stāvvietu lietošanas noteikumu ievērošanas kontrole, un saskaņā ar likuma "Par autoceļiem" 6. panta 4.1 daļu izstrādāt normatīvajam regulējumam un tiesību sistēmai atbilstošus saistošos noteikumus.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai tiek ieteikts pārbaudīt, kā pašvaldību maksas stāvvietas tiek pārvaldītas citās pašvaldībās, kur šādas stāvvietas ir ierīkotas, pamatojoties uz likuma "Par autoceļiem" 6. panta 4.1 daļu, lai pārliecinātos, ka nevienā citā pašvaldībā personas netiek nepamatoti administratīvi sodītas par pašvaldību maksas stāvvietu neapmaksāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ceļu satiksme Juris Jansons Tiesībsargs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form