Tiesībsargs: no epidemioloģiskās drošības viedokļa 'zaļās' un 'sarkanās' zonas ir pareiza pieeja
Foto: LETA

Skaidri noteiktas "zaļās" un "sarkanās" zonas tirdzniecības vietās no epidemioloģiskās drošības viedokļa ir pareiza pieeja, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā liecina publikācija Tiesībsarga biroja mājaslapā, Jansons saņēmis vairākus jautājumus par Ministru kabineta lēmumu, kas paredz no 15.novembra noteikt dažādu pieeju tirdzniecības vietu apmeklējumam atkarībā no vakcinācijas pret Covid-19 statusa.

Izvērtējot 9.novembrī valdības sēdē pieņemtos noteikumus par ierobežojumiem pārtikas veikalos, viņš secina, ka minētais noteikums attiecas tikai uz lielajiem veikaliem, kur kopējā platība ir lielāka nekā 1500 kvadrātmetri. Maziem pārtikas veikaliem joprojām ir atļauts darboties "sarkanajā" režīmā. Jansons akcentējis, ka tiesību akta anotācijā tiek skaidrots, ka šāda kārtība ieviesta, vadoties no iepriekšējās pieredzes, lai novērstu situācijas, ka veikalos nav iespējams adekvāti nodalīt pircēju plūsmas.

Viņaprāt, zonu nodalīšana ir pareiza pieeja, ņemot vērā, ka joprojām bez sertifikāta uzrādīšanas darbojas mazie pārtikas veikali, kā arī pircējiem aizvien tiek saglabāt iespēja iegādāties pirmās nepieciešamības un pārtikas preces. "Protams, tas var radīt neērtības pircējam, kas vēlas kādu noteiktu preci iegādāties tieši savā iemīļotajā veikalā, tomēr, tas vairāk būtu emocionāls arguments un nebūs uzskatāms par cilvēktiesību pārkāpumu," akcentējis tiesībsargs.

Par nesamērīgu šāds noteikums varētu tikt atzīts kādā reģionā, kur šāds lielais pārtikas veikals ir vienīgais pārtikas veikals un nokļūšana līdz mazajam pārtikas veikalam pircējiem prasa nesamērīgas pūles.

Tāpat, viņaprāt, jāņem vērā, ka vakcinācijas aptvere turpina pieaugt, līdz ar to ierobežojumi attieksies uz arvien mazāku sabiedrības daļu, turklāt arī mazajos pārtikas veikalos ir jāievēro noteikti ierobežojumi, līdz ar to pircēju koncentrācija veikalā nav iespējama.

Atbildot uz jautājumu, vai kādos reģionos, kur vakcinācijas aptvere ir zema un lielai daļai iedzīvotāju varētu būt ierobežotas iespējas nopirkt pārtiku, jo piekļūšana mazajiem pirmās nepieciešamības preču veikaliem varētu būt fiziski apgrūtināta, tiesībsargs skaidrojis, ka tas ir valdības uzdevums - operatīvi reaģēt ar grozījumiem valdības noteikumos, ja kādā reģionā tiek novērots, ka iedzīvotāju piekļuve pārtikas un pirmās nepieciešamības precēm ir būtiski apgrūtināta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Juris Jansons Tiesībsargs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form