TM sākusi pirmslaulību apmācību kursus
Foto: Shutterstock

Tieslietu ministrija (TM) sadarbībā ar vairākām izglītības iestādēm sākusi bezmaksas pilotprojektu pirmslaulību mācību programmā personām, kuras vēlas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā, informēja ministrijas preses pārstāve Lana Ivulāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad pilotprojektā iespēja piedalīties apmācībās tiks nodrošināta 50 pāriem.

TM valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina, uzsverot programmas nozīmi stipru Latvijas ģimeņu un savstarpējā cieņā balstītu attiecību veidošanā, atzīmēja, ka pogrammas mērķis ir veicināt ģimeņu stabilitāti, kā arī stiprināt laulības institūtu un tās vērtības sabiedrībā. Pirmslaulību apmācību programma sniedz iespēju topošajiem laulātajiem pāriem iegūt zināšanas un izpratni par laulības dzīves būtiskiem jautājumiem, kā arī saņemt praktiskus padomus dažādām laulības dzīves situācijām, piebilda Kucina.

Apmācības programmā ietilpst četri moduļi - plānots, ka katrs ilgs aptuveni sešas akadēmiskās stundas, kuru laikā paredzēts apgūt finanšu pratību, pilnveidojot izpratni par naudas gudru pārvaldību un budžeta plānošanu. Tāpat tiks apgūtas zināšanas un pilnveidota izpratne par laulības tiesiskajiem aspektiem, laulības psiholoģiskajiem un ētiskajiem aspektiem, laulāto ģimenes attiecību veidošanu, vecāku pienākumiem un atbildību.

Katra moduļa satura izklāsts tiek īstenots profesionāla lektora vadībā. Apmācības notiks dažādās norises vietās Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē, kā arī Rīgā. Pieteikties apmācībām var jebkurā dzimtsarakstu nodaļā.

TM ir noslēgusi vienošanos ar piecām izglītības iestādēm, kas īstenos apmācības programmas pilotprojektu: Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs", biedrība "Svētās ģimenes māja", Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un mācību centrs "Fibra".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Laulība Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form