Turpmāko gadu laikā studējošo skaits Latvijā palielināsies, pārliecināta IZM
Foto: Shutterstock

Prognozes liecina, ka turpmāko četru, piecu gadu laikā studējošo skaits Latvijā palielināsies, jo studijas uzsāks 2007. un 2008.gadā dzimušie, kad bija pozitīvāki dzimstības rādītāji, prognozēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komentējot šī gada augstskolu uzņemšanas rezultātus, ministrijā norāda, ka pēdējo gadu laikā ir vērojams neliels studējošo skaita kritums. IZM gan atzīmēja, ka tas tomēr ir lēnāks nekā demogrāfiskās tendences.

Jau Covid-19 laikā tika prognozēts, ka samazināsies ārvalstu studentu skaits, kā arī par maksu studējošie. Tikmēr budžeta vietu skaits paliek nemainīgs, tāpēc IZM vērtējumā, palielinās studējošo iespējas studēt budžeta vietā.

Jau ziņots, ka šogad pamatstudijām kādā no 12 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 144 reflektanti, kas ir mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā.

Dati "Latvija.lv" liecina, ka 2020./2021. akadēmiskajam gadam bija saņemti 10 296 reflektantu pieteikumi, bet 2021./2022. akadēmiskajam gadam - 10 182 pieteikumi.

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām ir apstiprināti 9410 studētgribētāji.

Tags

IZM Izglītība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form