Jaunā Rīgas televīzija "TV5 Rīga", kas darbu sāks 1.oktobrī, darbības sākumā plāno 1,2 miljonu skatītāju lielu auditoriju, bet no novembra ar jauna raidītāja palīdzību iecerēts pārsniegt minēto skaitu. Tā otrdien žurnālistiem paziņoja televīzijas vadība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Televīzijas programmas varēs redzēt Rīgā un un 70 kilometru rādiusā ap to. Pagaidām, divas nedēļas pirms apraides sākuma, televīzija atsakās sniegt konkrētas ziņas par akcionāriem, kā arī televīzijas aptuveno budžetu.

Otrdien ar žurnālistiem tikās televīzijas galvenā akcionāra "Grafton Enterteinment" (75% akciju, pārējie 25% pieder SIA "Skonto") pārstāvis Henriks Karmo [Henrik Karmo], "TV5 Rīga" programmu direktore Gunta Līdaka, mārketinga direktors Juris Graudumnieks un citi.

Akcionāru pārstāvis atteicās informēt, vai akcionāru vidū ir kāds no Latvijas, un atteicās arī nosaukt konkrētu akcionāru uzvārdus, pamatodams to ar vienošanos starp akcionāriem. "TV5 Rīga" ir slēgts sadarbības līgums ar lielāko Latvijas komerctelekompāniju LNT par tehnikas īri. Abas televīzijas izmanto vairāku producentu grupu piedāvājumus, piemēram, Gvido Lingas un citu. LNT ģenerāldirektors Andrejs Ēķis nav nekādā juridiskā saiknē ar jauno televīziju, vienīgi ir slēgts minētais sadarbības līgums.

Atšķirīgākais jaunajā televīzijā, pēc tās veidotāju domām, būs aktīvā Interneta izmantošana - tā raidīs tiešraidē programmu par Rīgas aktualitātēm, rīkos diskusiju raidījumus, realitātes šovu, mūziku un citas programmas, kas visas būs skatāmas arī tīklā Interneta portālā "TVNet".

Televīzijas ekrāns būs it kā sadalīts vairākās daļās - būs redzamas aktuālākās ziņas, būs mūzika, būs iespējams nosūtīt īsziņas uz televīziju, kuras ekrāna apakšā būs izlasāmas. Šādā veidā skatītāji varēs apsveikt savus draugus un paziņas, kā arī paust savu viedokli par televīzijā redzamo.

No 1.oktobra televīzija strādās pilnā režīmā un raidīs 18 stundu programmu no pulksten 8 rītā līdz 2 naktī, BNS informēja TV5. Televīzija raidīs metru diapazonā, 7.kanālā. Jaunā kanāla galvenās programmas būs "Rīga on-line", kuru vadīs kādreizējais LTV ģenerāldirektors Olafs Pulks. Tā būs informatīva programma par aktuāliem Rīgas notikumiem tiešajā ēterā.

Būs arī ikdienas ideju ģenerēšanas ("brainstorm") stila diskusiju raidījums "Ideja on-line" par ekonomiku, iekšpolitiku, ārpolitiku un sociāliem jautājumiem ar ekspertu līdzdalību. Plānots arī realitātes šovs "Barbarosa", kura ietvaros slēgtā telpā bez saziņas iespējas ar ārpasauli 12 dalībnieki pavadīs 82 dienas, katru dienu rīkos viktorīnu, bet galvenās balvas ieguvējs saņems 6000 latu.

Informatīvi izklaidējošs raidījums "Metropole" sniegs informāciju par aktuālāko pilsētā - sociāliem notikumiem, ekonomiku, veselību, skaistumkopšanu, iepirkšanos - un stāstīs par izklaides, sporta un atpūtas iespējām Rīgā. Bet rīta programma "Atoms TV" modinās pilsētu ar mūziku, apsveikumiem, ziņām un plānoto dienas notikumu apskatu. Programmas producenti būs Igors un Gvido Lingas.

Sadarbībā ar portālu "TVNet" Interneta tīklā būs iespēja vērot pastāvīgu televīzijas programmas tiešraidi. Būs iespēja piedalīties diskusijās, rakstīt komentārus un tērzēt tiklā, kas nodrošinās interaktīvo saikni ar skatītājiem. Vēl televīzija portālā piedāvās iespēju skatīties vairākus raidījumus vienlaikus.

Katru svētdienas vakaru iecerēts veidot raidījumu krieviski runājošajai audotorijai, kurā plānots analizēt šai sabiedrības daļai svarīgos jautājumus. Paredzēts arī tūrismam veltīts raidījums, viens no tā autoriem Edgars Zveja preses konferencē pavēstīja, ka 50% auditorijas varētu būt krieviski runājošie, jo "latviešiem ir savs stūrītis un lauki, kur aizbraukt".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form