Ugunsgrēki plosās Latvijā: Olaines pagastā deg mežs, Rīgā pie Juglas ezera – niedres
Foto: LETA

Piektdien, 19. aprīlī, pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD piektdien plkst. 14.21 saņēma izsaukumu uz Olaines pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, degusi kūla. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg mežs un ar lielo vēju liesmas strauji izplatās.

Patlaban VUGD kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem veic šī paaugstināta bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus. Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti gandrīz 20 ugunsdzēsēji glābēji, kā arī piesaistītas sešas specializētās ugunsdzēsības automašīnas.

Tā kā ugunsdzēsēju glābēju piekļūšana pie degšanas vietām ir apgrūtināta, kā arī ņemot vērā liesmu straujo izplatību, sākotnēji ticis pieņemts lēmums piesaistīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, kam tuvākajā laikā vajadzēja sākt dzēšanas darbus no augšas. Taču, apsekojot degšanas teritoriju ar drona palīdzību, tika konstatēts, ka NBS helikoptera palīdzība tomēr nebūs patlaban nepieciešama un ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem spēs nodzēst ugunsgrēku, veicot dzēšanas darbus tikai no zemes.

Plkst. 17.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur pie kanāla bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pērnā zāle un pastāvēja liesmu izplatīšanās draudi, kā arī notikuma vietā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Saistībā ar niedru degšanu pie Juglas ezera, Rīgā, Brīvības ielā, bija apgrūtināta satiksme. Līdz ar to Valsts policija aicina autovadītājus iespēju robežās izvēlēties citu braukšanas maršrutu, kā arī netuvoties ugunsgrēka vietai.

Pēc nedaudz vairāk nekā stundu ilgiem dzēšanas darbiem plkst. 18.28 ugunsgrēks Juglā ticis lokalizēts, informē VUGD. Ugunsgrēkā astoņu hektāru platībā degušas niedres. Patlaban turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi. Plkst. 19:53 Valsts policija informēja, ka pēc ugunsgrēka pie Juglas ezera satiksme Rīgā, Brīvības ielā, ir pilnībā atjaunota.

VUGD informēja, ka, redzot dūmus, iedzīvotājus māc ziņkāre un vēlme savām acīm redzēt, kas ir noticis. Tomēr, tuvojoties ugunsgrēka vietai, cilvēki pakļauj sevi briesmām, jo atrašanās dūmos var kaitēt veselībai. Tāpēc VUGD aicinām iedzīvotājus, redzot dūmus, tomēr netuvoties ugunsgrēku vietai.

Patlaban visā Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki. Piektdien līdz plkst. 16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām un dzēšanu veic ar pletnēm un/ vai roku smidzinātājiem. Kūlas ugunsgrēku dzēšana ir bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus.

Tags

Kūlas dedzināšana Olaine Ugunsdzēsēji VUGD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form