Pēc izglītības ministra rīkojuma ceturtdien uz nenoteiktu laiku no amata atstādināts skandalozās Aleksandrovas speciālās internātskolas direktors Kazimirs Kutjuns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rīkojumu izdevusi Izglītības valsts inspekcija (IVI), kas Krāslavas rajona Izglītības pārvaldes vadītājai Lidijai Ostrovskai uzdevusi izvērtēt Kutjuna darbību un pieņemt lēmumu par to, vai viņš varēs turpināt darbu skolā.

Rīkojumu par Kutjuna atstādināšanu no darba IVI pieņēma, pamatojoties uz starpministriju izveidotās izmeklēšanas komisijas ziņojumu un arī ierosināto krimināllietu, sacīja Izglītības ministrijas preses sekretāre Ilze Āķe.

Tomēr komisijas ziņojums tika pabeigts jau 21.decembrī, bet krimināllieta nav ierosināta pret Kutjunu, bet gan par faktu.

Āķe skaidroja, ka ātrāk izdot šādu rīkojumu inspekcija nav varējusi, jo skolas direktoram bija slimības lapa. Slimības lapas termiņš ir beidzies, un tādēļ IVI ceturtdien izdevusi šādu rīkojumu.

Savukārt Krāslavas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Lidija Ostrovska BNS paskaidroja, ka kopš 22.decembra Krāslavas rajona padomes lēmuma viņai vairs nav tiesību lemt par Aleksandrovas skolas direktora iecelšanu vai atlaišanu. Šādas tiesības ir tikai skolas dibinātājam - rajona padomei, kura šo jautājumu tuvākajā laikā arī izšķiršot.

Kutjuns šobrīd atrodas atvaļinājumā, kurš beigsies 7.februārī. Savukārt ministrijas preses sekretāre BNS sacīja, ka Ostrovska ir tiesīga viņu atsaukt no atvaļinājuma.

Savukārt intervijā ar BNS ceturtdien Kutjuns, kuru turēja aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērnu, pieļāva iespēju turpināt darbu skolā kā skolotājs.

Šobrīd par aiziešanu no skolas viņš nedomā un neviens viņu nav informējis par iespējamu atbrīvošanu.

Kutjuns intervijā BNS sacīja, ka neviens no izvirzītajiem apvainojumiem - vardarbība un seksuālā izmantošana - izmeklēšanas laikā nav pierādījies un tādēļ viņš nesaskata iemeslus iesniegt atlūgumu.

Šobrīd neizpratni izraisījusi informācija, ka visi uz veiktās izmeklēšanas laiku atstādinātie pedagogi ir atgriezušies darbā. Prokuratūra par to paudusi sašutumu, jo tas nopietni apgrūtinot izmeklēšanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form