Uzziņa: Kur saņemt medicīnisko palīdzību Lieldienu brīvdienās
Foto: LETA

Lieldienu brīvdienās, laikā no 2. līdz 5. aprīlim, medicīnisko palīdzību vai ārsta konsultāciju varēs saņemt ne tikai pie dežūrārstiem un neatliekamās medicīniskās palīdzības punktos, bet arī atsevišķās ģimenes ārsta praksēs, portālu "Delfi" informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Ginta Ozoliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gaidāmo svētku laikā iedzīvotāji gadījumos, kad būs nepieciešama medicīniskā palīdzība vai ārsta konsultācija, to varēs saņemt ne tikai pie dežūrārstiem, steidzamās medicīniskās palīdzības punktos, slimnīcu uzņemšanas nodaļās vai zvanot ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 speciālistiem, bet arī atsevišķās ģimenes ārstu praksēs visā valsts teritorijā.

Ārstniecības iestādē jāievēro divu metru distance, jālieto sejas aizsargmaska vai respirators, kā arī regulāri jādezinficē rokas, atgādināja Ozoliņa.

Informācija par pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju darba laiku svētkos pieejama NVD tīmekļvietnes sadaļā "Kur saņemt medicīnisko palīdzību?".

Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tālruņa darba laiks: darba dienās no pulksten 17 līdz 8, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika, informēja Ozoliņa.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD tīmekļvietnē. Tāpat informācija par dežūrārstu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktu un slimnīcu uzņemšanas nodaļu atrašanās vietu, darba laiku apkopota interaktīvā kartē, kas pieejama NVD mājaslapā.

Traumu, piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Iedzīvotāji gadījumos, kad būs nepieciešama medicīniskā palīdzība vai ārsta konsultācija, to varēs saņemt arī atsevišķās ģimenes ārstu praksēs visā valsts teritorijā.

Līdz 6. aprīlim, ja parādījušies saslimšanas simptomi, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c., Covid-19 analīzes var nodot bez ārsta nosūtījuma.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mājaslapā, E. Gulbja laboratorijas mājaslapā, Centrālās laboratorijas mājaslapā, MFD Veselības grupas mājaslapā, Valsts zinātniskā institūtā "BIOR" mājaslapā, "BIOCON" laboratorijā.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot pa tālruni centralizētam pierakstam 8303 vai konkrēti kādai no laboratorijām: Centrālā laboratorija – 8330, E. Gulbja laboratorija – 67801112, MFD Laboratorija – 8313, NMS Laboratorija – 67144015, Valsts zinātniskais institūts "BIOR" –28369560, "BIOCON" laboratorija – 20006062.

NVD aicina ikvienu lejupielādēt mobilo lietotni "Apturi Covid", kas radīta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, lai ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja nepieciešams, atgādināja Ozoliņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

NVD Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form