Vai 'Vienotības' kuģis grimst – kas ir tie divi vīri, kuri grib nomainīt Piebalgu pie stūres?
Foto: LETA

Sestdien "Vienotības" ikgadējā kongresā partija lems par jauno valdes priekšsēdētāju, kurš vadības grožus pārņems no līdzšinējā vadītāja Andra Piebalga. Uz partijas "Vienotība" valdes priekšsēdētāja amatu pieteikti divi amata kandidāti. Portāls "Delfi" iepazīstina ar viņiem.

Uz partijas valdes priekšsēdētāja amatu pieteiktas ekonomikas ministra Arvila Ašeradena un Saeimas deputāta Edvarda Smiltēna kandidatūras. Viens no viņiem partijas vadītāja amatu pārņems no Piebalga, kurš jūlijā paziņoja, ka atkārtoti uz amatu nekandidēs. Viņš nekandidēs arī uz partijas valdi.

Iepriekš amatam bija uzrunāts arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, taču viņš no iespējas kandidēt atteicās. Savukārt Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis sākotnēji gan piekrita kandidēt, bet divas dienas pirms kongresa savu kandidatūru atsauca par labu Ašeradenam.

Sestdien "Vienotības" kongresā tiks vēlēta arī partijas valde un partijas domes priekšsēdētājs.

Partijas domes priekšsēdētāja amatam izvirzīts Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, bet domes priekšsēdētāja vietnieka amatam – Santa Zarāne.

Vai 'Vienotības' kuģis grimst – kas ir tie divi vīri, kuri grib nomainīt Piebalgu pie stūres?
Foto: LETA

Savukārt uz partijas valdi kandidēs 26 partijas biedri – Hosams Abu Meri, Ašeradens, Raimonds Čudars, Jānis Drengers, Gatis Eglītis, Edgars Ikstens, Edgars Jākobsons, Edmunds Jurēvics, Ķirsis, Kozlovskis, Ainars Latkovskis, Normunds Līcis, Ronalds Līcītis, Ginta Ozola, Karina Ploka, Olafs Pulks, Jānis Reirs, Edgars Rinkēvičs, Uģis Rotbergs, Jānis Rozenbergs, Māris Rudaus-Rudovskis, Kārlis Šadurskis, Vasilijs Smuļs, Laimdota Straujuma, Edgars Trifanovs un Inese Vaidere.

Iepriekš partijas valde vienojusies, ka kandidātus varēs izvirzīt kongresa norises laikā.

Šis "Vienotības" kongress lielā mērā varētu izšķirt partijas, kurai šogad aprit seši gadi, nākotni.

Jau vēstīts, ka "liberālā piecinieka" lēmums jūlija vidū pamest partiju ir sašūpojis "Vienotības" kuģi. Portāla "Delfi" apkopotā informācija liecina, ka "Vienotības" biedru soliņš, gadiem ejot, ir palicis krietni īsāks, vadošajiem cilvēkiem no partijas gan distancējoties, gan esot spiestiem tās rindas pamest dažādu skandālu dēļ.

To pierāda arī tas, ka uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu un partijas valdi nekandidē vairāki partijas līderi Briselē, tostarp eirokomisārs Valdis Dombrovskis, Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete un EP deputāts Artis Pabriks.

Tags

Arvils Ašeradens Edvards Smiltēns Lasāmgabali Rihards Kozlovskis Vienotība Vilnis Ķirsis

Comment Form