Vairākas lielās pilsētas pārtikas pakas skolēniem aizstāj ar pabalstiem
Foto: Shutterstock

Vairākas lielo pilsētu pašvaldības pārtikas pakas skolēniem attālināto mācību laikā aizstājušas ar pabalstiem.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daugavpils domes deputāti vienbalsīgi pieņēma grozījumus lēmumā par ēdināšanas nodrošināšanu 7.-12. klašu skolēniem attālināto mācību laikā. Nolemts mainīt ēdināšanas formātu no pārtikas pakām, kuras komplektēja ēdināšanas uzņēmumi, uz naudas pārskaitījumiem uz vecāku kontu.

Šādas izmaiņas saistītas ar šaubām par pārtikas paku saturu. Komplekti bieži raisīja jautājumus gan vecāku, gan pašvaldības deputātu vidū.

Tikmēr tiem 1.-6. klašu skolēniem, kuri mācās attālināti, skolas turpina izsniegt pārtikas pakas. Šādu ēdināšanas formātu dotē gan pašvaldība, gan valsts. Paku izmaksu aprēķins ir balstīts uz vienu skolas pusdienu izmaksām, tas ir, 1,42 eiro dienā vai nedaudz virs septiņiem eiro nedēļā.

Arī Jēkabpilī 1.-6.klašu skolēniem, ja izglītības iestādei vai klasei atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādījumiem noteikta mājas karantīna vai pašizolācija, bet mācību process tiek turpināts attālināti, kā arī 7.-12. klašu skolēniem, kuriem piešķirtas brīvpusdienas, līdz šim nodrošinātas brīvpusdienas pārtikas paku veidā.

Taču dome lēma, ka turpmāk brīvpusdienas tiks nodrošinātas pabalsta - dāvanu kartes - veidā. Pabalstus piešķirs, ja Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem vai domes lēmumu ir noteikts attālināts mācību process vai atbilstoši SPKC noteiktiem pretepidēmijas pasākumiem klasei noteikta pašizolācija vai mājas karantīna, bet mācību process tiek turpināts attālināti vai bērnudārza grupai noteikta pašizolācija vai mājas karantīna.

Pabalstu piešķirs vienu reizi mēnesī visiem Jēkabpils pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu 1.-9. klases izglītojamajiem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, 1.-9. klases izglītojamajiem, kuri deklarēti pašvaldībā, bet mācas kādā citā vispārējās izglītības iestādē. Tāpat pabalstu saņemt varēs 10.-12. klašu skolēni, ja viņu dzīvesvieta ir deklarēta pilsētā un ģimene atbilst trūcīgas, maznodrošinātas vai daudzbērnu ģimenes statusam, kā arī vidusskolēniem, kas mācās Jēkabpilī, bet dzīvesvieta ir deklarēta citā pašvaldībā un ģimene atbilst trūcīgas, maznodrošinātas vai daudzbērnu ģimenes statusam.

Pabalstu saņems arī visi pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, ka arī citu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, ja viņu dzīvesvieta ir deklarēta pilsētā.

Pabalsta apmērs skolēnam ir 30 eiro mēnesī, bet pirmsskolas izglītības iestāžu audzēknim - 15 eiro mēnesī. Jā mācības attālināti notiks īsāku periodu, pabalsta apmērs tiks noteikts proporcionāli nedēļu skaitam.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija. Šajā laikā 7.-12. klašu audzēkņiem noteikts attālinātais mācību process.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izglītība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form