Vairos patriotismu un fizisko sagatavotību – apstiprina likumprojektu par izglītošanu valsts aizsardzībā
Foto: LETA

Otrdien turpinot visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas pakāpenisku ieviešanu, Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas sagatavoto likumprojektu "Par bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā", portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Valsts aizsardzības mācības apgūšana un brīvprātīga iestāšanās Jaunsardzē veicina bērnu fizisko sagatavotību un patriotismu. Taču nedz jaunsargiem, nedz arī Valsts aizsardzības mācību apgūstošiem vidusskolēniem pēcāk nav obligāti jāuzsāk militārā karjera. Tādēļ, ņemot vērā arī Valsts kontroles ierosinājumus, esam izveidojuši skaidru normatīvo regulējumu valsts aizsardzības prasmju apgūšanai," pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), skaidrojot, ka apstiprinātais likumprojekts bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā nodalīs no Militārā dienesta likuma.

Jaunā likumprojekta mērķis ir dot iespēju bērnam vai jaunietim, darbojoties Jaunsardzē vai mācoties valsts aizsardzības mācību, apgūt viņa vecumam atbilstošas zināšanas, prasmes un iemaņas valsts aizsardzībā. Darbošanās Jaunsardzē un valsts aizsardzības mācības apguve ir virzīta uz pilsoniskās apziņas un patriotismu attīstīšanu, veselīga dzīvesveida popularizēšanu un fiziskās sagatavotības uzlabošanu un uzturēšanu, līderības attīstīšanu, kā arī dzīvē un konkrēti valsts aizsardzībā pielietojamu iemaņu apguvi.

Saskaņā ar likumprojektu, Jaunsardzes darbu, kā arī bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā organizēs un īstenos Jaunsardzes centrs, kas saņems atbalstu no valsts un pašvaldību institūcijām. Savu mērķu īstenošanā Jaunsardzes centrs sadarbosies arī ar biedrībām un nodibinājumiem, kā arī nevalstiskām organizācijām.

Tāpat likumprojekts nosaka Jaunsardzes atribūtiku, formas tērpu un inventāru, jaunsargu uzņemšanu un viņu pienākumus, izstāšanos no Jaunsardzes, Valsts aizsardzības mācības apguvi, kā arī tās pasniegšanai nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets šī gada 11. jūnijā apstiprināja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par Valsts aizsardzības mācības ieviešanu un Jaunsardzes attīstību līdz 2027. gadam. Savukārt 3. septembrī valdība apstiprināja noteikumus par jaunā vidējās izglītības standarta pakāpenisku ieviešanu, kurā iekļauta arī valsts aizsardzības mācības apguve.

Valsts aizsardzības mācība 2018. gadā kā pilotprojekts tika ieviesta četrpadsmit Latvijas skolās. Plānots, ka no 2024. gada valsts aizsardzības mācība būs obligāts mācību priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs, savukārt Jaunsardzes mērķauditorija būs 5.-9. klašu skolēni.

2019./2020. mācību gadā Valsts aizsardzības mācība kā izvēles interešu izglītības priekšmets tiek pasniegts 54 Latvijas vidējās izglītības iestādēs, kurās to apgūst vairāk nekā 1000 jaunieši.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Artis Pabriks Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form