Vairums ģimenes ārstu sāks pret Covid-19 vakcinēt nākamās nedēļas vidū, apgalvo Veide
Foto: DELFI

Ņemot vērā, ka vakcīnas pret Covid-19 ģimenes ārstus nesasniegs vēl pašā nedēļas sākumā, vairums ģimenes ārstu vakcināciju savās praksēs varētu sākt nākamās nedēļas trešdienā vai ceturtdienā, pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa tostarp pavēstīja, ka patlaban jaunais rīks vakcinācijas uzskaitei tiek solīts pēc astoņām nedēļām, tāpēc ģimenes ārsti pagaidām vakcinācijas epizožu uzskaiti veiks e-veselības platformā. Ņemot vērā iepriekš pieredzētās e-veselības funkcionalitātes problēmas, ģimenes ārstiem nopietnu traucējumu gadījumā tikšot sūtīta "Excel" tabula, kurā viņi manuāli ievadīs datus par vakcināciju.

Skaidrojot ģimenes ārstu atlasi, Veide atzīmēja, ka gatavības apzināšanai tika veikta aptauja, kurā ģimenes ārsti, izvērtējot savus resursus un noslodzi, varēja pieteikties vakcinēšanai. Saskaņā ar Vakcinācijas projekta biroja pausto, patlaban vakcinēšanai pieteikušies 504 ģimenes ārsti, savukārt Veide skaidro, ka šis skaitlis konstanti mainās, jo ir ģimenes ārsti, kuri šobrīd izlēmuši, ka vakcināciju tomēr veiks, un ir arī tādi, kas izlēmuši to tomēr nedarīt. Pēc ģimenes ārstes paustā, tas noticis tāpēc, ka atsevišķos gadījumos ģimenes ārsti sapratuši, ka nespēs nodrošināt izvirzītās prasības vakcinācijas veikšanai.

Tomēr kopumā Veide paredz, ka kopējais ģimenes ārstu skaits, kuri vakcinēs, drīzāk augs nekā saruks, jo nereti kolēģi, komunicējot savā starpā, gūst pārliecību vakcinēt. Šo pārliecību asociācijas prezidentes ieskatā vairo arī pieaugošais pieejamās informācijas apjoms par vakcinācijas procesu.

Lai gan kopumā sadarbību ar Vakcinācijas projekta biroju pēdējo trīs dienu laikā ģimenes ārste vērtē labi, norādot uz faktu, ka intensīva darba rezultātā rastas atbildes uz daudziem jautājumiem, viņai joprojām ir atsevišķas neskaidrības par vakcinējamo sarakstu organizāciju un to savienojamību starp dažādām platformām.

Patlaban ģimenes ārsti ir noslēguši līgumus ar Nacionālo veselības dienestu un izveidojuši sarakstus ar vakcinējamiem pacientiem, tādējādi nonākot pie jau precīzākiem skaitļiem par savās praksēs vakcinējamiem pacientiem.

Tāpat Veide atklāja, ka sākotnējais plāns bijis vakcināciju ģimenes ārstu praksēs sākt 1.martā, bet Vakcinācijas projekta birojs pirmdienas sēdē aicinājis vakcināciju sākt jau 22.februārī. Šādu aicinājumu ģimenes ārsti apstiprinājuši. "Ja vakcīnas ir, jāsāk vakcinēt pēc iespējas ātrāk," piebilda Veide.

Jau ziņots, ka valdības atbalstītais VM vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredz līdz vasaras beigām panākt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju.

Lai sasniegtu mērķi, no februāra būtu pakāpeniski jākāpina vakcinācijas pakalpojumu kapacitāte, lai no marta varētu nodrošināt ne mazāk kā 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā, skaidro VM. Šis apjoms atbilst prognozētajam vakcīnu piegāžu ātrumam, operatīvi izmantojot visas piegādātās vakcīnas, akcentē VM.

Plānots, ka vakcināciju nodrošinās ģimenes ārsti, privātās un pašvaldību ārstniecības iestādes, universitāšu slimnīcas, nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksi, kā arī tiks rīkotas izbraukuma vakcinācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Vakcinācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form