Vakcinācija pret Covid-19: vairāk nekā 8300 senioru ceturtdien tiek aicināti uz poti
Foto: F64

Turpinot senioru vecumā virs 70 gadiem vakcināciju, ceturtdien nākamie vairāk nekā 8300 seniori šajā vecumā saņems uzaicinājumu sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai veiktu vakcināciju pret Covid-19, portālu "Delfi" informēja Vakcinācijas projekta birojā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzaicinājums nosūtīts īsziņā un arī e-pastā.

Uzaicinājumi tiek nosūtīti uz to kontaktinformāciju, ko seniori norādījuši, piesakoties "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

Uzaicinājums nosūtīts tiem iedzīvotājiem, kuri vēlējās vakcinēties teritorijā, kurā ir arī viņa ģimenes ārsta prakse un šī ģimenes ārstu prakse nodrošina vakcinācijas pakalpojumus, skaidroja birojā.

Kopumā 521 ģimenes ārsts visā Latvijā nodrošinās ceturtdien uzrunāto senioru pakāpenisku vakcināciju. Ģimenes ārsta pienākums ir iekļaut šos iedzīvotājus savas ārsta prakses vakcinācijas rindā, uzsvēra birojā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija pieteikušies vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, tika aicināti vakcinēties uz trīs Rīgas slimnīcām.

Vakcinācija Latvijā norit pēc prioritāro grupu principa – šobrīd uzsākta trešās prioritārās grupas vakcinācija, kurā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, kas ir pieteikušies vakcīnai kādā no trīs veidiem: vietnē "manavakcina.lv", pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, pa tālruni 8989 vai vietnē "manavakcina.lv".

Kopumā "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989 vakcīnai pret Covid-19 pieteikušies vairāk nekā 123 000 iedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka, lai nodrošinātu vienotu un skaidru kārtību, organizējot iedzīvotāju vakcināciju, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir parakstījis rīkojumu, kas ir saistošs visām ārstniecības iestādēm, kas nodrošinās vakcināciju.

Rīkojumā noteikti pieraksta veidošanas nosacījumi grupu vakcinācijai un balstvakcinācijai – 2. vakcīnas devas saņemšanai – vakcinācijas iestādēs un ģimenes ārstu praksēs.

Šī kārtība paredz, ka ārstniecības iestādes nodrošinās iedzīvotāju vakcināciju, kuri reģistrējušies "manavakcina.lv" un pa tālruni 8989, kā arī to iedzīvotāju vakcināciju, kuri individuāli pieteikušies ārstniecības iestādēs, tostarp ģimenes ārstu praksēs, kas nenodrošinās vakcināciju. Šādos gadījumos, ģimenes ārsts apkopos vakcinējamo sarakstu un nosūtīs to vakcinācijas iestādei, ar kuru praksei noslēgts līgums par pakalpojuma sniegšanu.

Veidojot pierakstu, ģimenes ārstiem iespēju robežās jāņem vērā vakcinējamo vecums un veselības stāvoklis, priekšroku dodot vecāka gada gājuma iedzīvotājiem vai cilvēkiem ar smagākām hroniskām slimībām atkarībā no prioritāri vakcinējamās grupas.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam