Vakcinācijas tempi pret Covid-19 ar otro poti saglabājas zemi
Foto: Shutterstock

Vakcinācijas tempi pret Covid-19 ar otro poti saglabājas zemi - piektdien vakcīnas otro devu saņēmuši 17 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar vakcīnas otro poti Latvijā sāka vakcinēt šonedēļ. Pirmdien tika vakcinēts 571 cilvēks, otrdien - 804, trešdien -750, taču ceturtdien temps kritās un tika vakcinēti vien 13 cilvēki. Arī piektdien vakcinācijas tempi saglabājās zemi. NVD iepriekš skaidroja, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu "E-veselības" sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

Pagājušajā diennaktī kopumā vakcinēti 213 cilvēki, no tiem 196 saņēmuši vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti. Kopš vakcinēšanas sākuma decembra beigās vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti saņēmuši 16 741 cilvēks, bet otro - 2155 cilvēki.

Piektdien vakcīnas pirmo poti saņēma 95 ārstniecības personas un 101 ārstniecības iestāžu darbinieks, savukārt otro poti saņēma 13 ārstniecības personas un četri ārstniecības iestāžu darbinieki.

Visvairāk ar pirmo poti cilvēki pret Covid-19 piektdien vakcinēti Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā - 100, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā - 69, medicīnas sabiedrībā "ARS"- 20, Jelgavas pilsētas slimnīcā - 6, un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā - 1.

Otro poti 11 cilvēki saņēmuši Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bet seši - Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Līdz piektdienai vakcinācijas procesā izlietotas 17 724 "BioNTech" un "Pfizer" vakcīnas un 1172 "Moderna" vakcīnas.

NVD skaidroja, ka temps, kādā notiek potēšana ar otrās vakcīnas devu ir līdzvērtīgs iepriekšējās nedēļās novērotajam. Šonedēļ pirmie mediķi sāka saņemt otro vakcīnas devu, bet paši pirmie sāka vakcinēties pagājušā gada nogalē no 28. līdz 30.decembrim. Šajās trīs dienās pērnā gada nogalē kopumā pirmo vakcīnas devu saņēma 2262 cilvēki.

No 31.decembra līdz 3.janvārim nenotika vakcinēšana, bet tā atsākās 4.janvārī. Nākamnedēļ ar otrās vakcīnas devu sāks vakcinēt nedēļā no 4.janvāra vakcinētos.

Jau ziņots, ka 18.janvārī vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Vakcinācijas otrais aplis notiks tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas. Pirmreizējā vakcinācija atsāksies brīdī, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, ziņo Veselības ministrija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Vakcinācija Jelgava NVD Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form