Valdība atbalsta jaunas institūcijas - Pārresoru koordinācijas centra izveidi
Foto: DELFI

Ministru kabinets trešdien atbalstīja ieceri veidot jaunu institūciju - Pārresoru koordinācijas centru, kura uzdevums būs plānot un uzraudzīt ilgtspējīgu Latvijas stratēģisko attīstību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārresoru koordinācijas centrs būs tiešā Ministru prezidenta pakļautībā un nodrošinās ilgtermiņa plānošanas dokumentu izstrādi un to ieviešanas uzraudzību, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.

Šī gada 16. jūnijā, Saeimai grozot Attīstības plānošanas sistēmas likumu, tika noteikts, ka vairāku šajā likumā noteikto funkciju īstenošanai, kas saistītas ar koordinētu valsts attīstības plānošanu, Ministru prezidenta pakļautībā ir izveidojams Pārresoru koordinācijas centrs.

Lai novērstu fragmentētu pieeju attīstības plānošanai un nodrošinātu, ka ar augsta līmeņa vidēja un ilgtermiņa plānošanas dokumentu koordināciju valstī nodarbojas viens centrs, Pārresoru koordinācijas centrs tiek izveidots ar šā gada 1.decembri.

Plānots, ka Pārresoru koordinācijas centrs no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārņems Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izstrādes funkciju, stratēģijas īstenošanas uzraudzību un koordināciju, Nacionālā attīstības plāna izstrādes 2014. – 2020.gadam, tā īstenošanas uzraudzības un koordinācijas funkciju.

Pārresoru koordinācijas centra vadītāja amatam līdz 2011. gada 28. oktobrim tiks izsludināts konkurss.

Valsts kancelejā atgādina, ka Pārresoru koordinācijas centra izveide nepieciešama, jo valstī izveidojusies sadrumstalota attīstības plānošanas prakse un savstarpēji nekoordinēta attīstības plānošanas dokumentu sistēma. Turklāt tajos nav vai ir ļoti vāja saikne ar budžeta plānošanu, tai skaitā ar ES fondu līdzekļu plānošanu.

Šāda institūcija, pēc Valsts kancelejā teiktā, ir jāveido, jo valdības centrā līdz šim nav bijusi institūcija ar neapstrīdamu reformu mandātu, kura starpministriju līmenī koordinētu gan jaunu attīstības plānošanas dokumentu izstrādi, gan uzraudzītu pār jau pieņemto attīstības plānošanas dokumentu izstrādi.

Plānots, ka Pārresoru koordinācijas centrā darbosies 14 amatpersonas. Šogad darbībai centrā tiks pārcelti četri darbinieki no VARAM, trīs no Valsts kancelejas un viens no Ekonomikas ministrijas, bet uz pieciem augsta līmeņa konsultatīvo personu amatiem tiks izsludināts konkurss.

Jaunās institūcijas gada budžets plānots 260 000 latu apmērā, no kuriem 40% varēs nodrošināt, pārdalot finansējumu starp resoriem. Par finansējuma piešķiršanu lems, izstrādājot 2012.gada valsts budžetu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form