Valdība otrdien nolēma noraidīt SIA "JS Riska vadības grupa" ierosinājumu privatizēt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Privatizācijas ierosinājums noraidīts, jo to neatbalsta arī Kultūras ministrija (KM).

KM norāda, ka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ir vecākais krievu dramatiskais teātris aiz Krievijas robežām, atklāts 1883. gada 2. oktobrī. Ar likumu tam noteikts valsts nozīmes kultūras objekta statuss. Šis teātris ir vienīgais repertuārteātris Rīgā, kurā pastāvīgi tiek veidotas izrādes krievu valodā.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrs repertuārā ir gan krievu, gan pasaules klasika, kā arī jauno dramaturgu darbi. Lielajā un Mazajā zālē tiek spēlētas visu žanru izrādes, ieskaitot bērnu un muzikālos uzvedumus. Šim teātrim ir svarīga sabiedrības integrējošā funkcija. Repertuārā pastāvīgi ir latviešu dramaturgu darbi. Iestudējumu radošajās komandās tiek pieaicināti latviešu mākslinieki – režisori, scenogrāfi, aktieri. Teātris arī esot izstrādājis integrācijas programmu, kuras ietvaros tiek realizēti atsevišķi projekti integrācijas veicināšanai, piemēram, bilingvālās izrādes.

KM uzskata, ka, nododot Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri privatizācijai, ilgtermiņā netiktu saglabāta kontrole pār valstij un sabiedrībai svarīgiem resursiem kultūras jomā, netiktu nodrošināta valsts kultūrpolitikas nepārtraukta realizācija, turklāt bez regulāra valsts mērķfinansējuma ir apdraudēta kultūras pasākumu pieejamība visām sabiedrības grupām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form