Foto: LETA
Otrdien, 10. janvārī, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas šā gada pirmajā ceturksnī paredz turpināt Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas un seku mazināšanas pasākumus.

Tāpat noteikumi paredz, ka tiks turpināta arī valsts apmaksāta medicīniskā transportēšana, lai Ukrainas iedzīvotājiem sniegtu nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus stacionārajās ārstniecības iestādēs Latvijā, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

Grozījumi paredz līdz 2023. gada 31. martam turpināt nodrošināt pasākumus, kas saistīti ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu un seku mazināšanu, par kuriem valdība lēma 2022. gada nogalē: laboratoriskie izmeklējumi atbilstoši Covid-19 testēšanas algoritmam, subakūtā rehabilitācija un ilgtermiņa rehabilitācija pacientiem pēc Covid-19 infekcijas pārslimošanas, veselības stāvokļa dinamiskā novērošana pacientiem pēc Covid-19 infekcijas pārslimošanas, kā arī individuālo aizsardzības līdzekļu apmaksa ārstniecības iestādēm, norādīja ministrijā.

Minēto pasākumu īstenošanai šā gada pirmajā ceturksnī nepieciešamie 6,4 miljoni eiro tiks segti no likumā "Par valsts budžetu 2023. gadam" programmā "Finansējums veselības jomas pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" rezervētā finansējuma atbilstoši faktiskajai nepieciešamībai, norādīja ministrijā.

Grozījumos precizēta arī kārtība, nosakot, ka tiek turpināta valsts apmaksāta pacientu pārvešanas prakse starp stacionārajām ārstniecības iestādēm, kā arī Covid-19 pacientu transportēšana no slimnīcas uz mājām pēc stacionārās ārstēšanās pabeigšanas, neapdraudot epidemioloģisko drošību, uzsvēra VM.

Tāpat grozījumi MK noteikumos paredz turpināt nodrošināt valsts apmaksāto medicīnisko transportēšanu, lai Ukrainas iedzīvotājiem sniegtu Krievijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus stacionārajās ārstniecības iestādēs. Līdz šim medicīniskā transportēšana uz ārstniecības iestādi Latvijā starptautiskās palīdzības ietvaros veikta divām pacientu grupām, nodrošinot iespēju karadarbībā cietušajiem saņemt nepieciešamo ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijā. Pamatā ārstēšanu nodrošina Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari", informēja ministrijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!