Valsts nekad nebūs pabeigta, uzsver Vējonis
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Valsts nekad nebūs pabeigta. Katru dienu mums ir iespēja godprātīgi strādāt Latvijas labā, īstenot šeit savus sapņus un veidot ideālo Latviju, ar kuru lepoties, savā apsveikumā konstitucionālā likuma "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" pieņemšanas 27. gadadienā atzīmē Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsver, ka "mēs nedrīkstam apstāties un samierināties ar jau sasniegto, kad ir iespējams izdarīt vēl vairāk".

"Pirms 27 gadiem mēs piepildījām Latvijas patriotu pusgadsimtu loloto sapni – mēs atguvām brīvību un valsts neatkarību. Latvijas Augstākās padomes balsojums 1991. gada 21. augustā vainagoja tautas cīņu par savu valsti," atzīmē prezidents.

"Toreiz daudziem varēja šķist, ka galvenais ir paveikts – mums atkal ir sava valsts. Atskatoties uz aizvadītajiem gadiem pēc vēsturiskā Augstākās padomes balsojuma, drīzāk gan jāsaka – tas bija tikai jauns sākums un jauna iespēja mums visiem kopā veidot savu Latviju," uzsver Vējonis.

Viņš arī atzīmē, ka pašiem sava valsts un neatkarība nav pašsaprotamas lietas. Katram ik brīdi ir jābūt gatavam iestāties par savu Latviju un mūsu vērtībām – demokrātiju, tiesiskumu un cilvēka tiesībām.

"Mēs nedrīkstam palikt malā un cerēt, ka Latviju ikdienā veidos un aizstāvēs citi. Tikai mēs paši varam izveidot stipru Latviju, kurā vēl daudzus gadu desmitus un simtus skaļi skanēs latviešu valoda un virs galvām plīvos sarkanbaltsarkanais karogs," uzsver Valsts prezidents.

"Svinēsim atgūtās neatkarības svētkus un leposimies ar savu Latviju un mūsu visu panākumiem! Izmantosim Latvijas valstiskuma simto gadu kā vēl vienu jaunu sākumu un iespēju jauniem sapņiem un lieliem darbiem mūsu Latvijas labā," savu apsveikumu noslēdz Vējonis.

Kā ziņots 1991. gada 21. augustā Latvija Republikas Augstākā Padome (AP) pieņēma konstitucionālo likumu "Par Latvijas Republikas valstisko statusu". Vēsturiskais lēmums iemūžināts ne tikai spilgtās laikabiedru atmiņās, televīzijas arhīvos, bet, protams, arī dokumentos. Vairāk par to iespējams lasīt šeit.

Tags

Raimonds Vējonis Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form